Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorius R. Kačinskas dalyvavo konsultacijose su Kipre Lietuvai svarbius klausimus kuruojančiais pareigūnais

Sukurta 2017.11.17 / Atnaujinta 2017.11.17 15:55

Lapkričio 16-17 dienomis Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas  pasitinkant diplomatinių santykių užmezgimo 25-etį lankėsi Kipre. Pasak ambasadoriaus, vizitas buvo gera proga įvertinti per ketvirtį amžiaus nueitą kelią ir ieškoti naujų galimybių plėtojant dvišalį bendradarbiavimą.

Vizito metu Lietuvos R. Kačinskas dalyvavo išsamiose konsultacijose su trijų Kipro URM direktoratų vadovais, kuruojančiais Lietuvai svarbius klausimus, tarp kurių – ES ateitis, Rytų partnerystė, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose ir branduolinės energetikos sauga. 

Kipro atstovai ambasadorių supažindino su perspektyvomis atnaujinti Kipro taikos derybas. Ambasadorius R. Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva visapusiškai palaiko pastangas siekti Kipro salos suvienijimo.

„Tai būtų itin teigiama žinia visam regionui ir taptų tikra sėkmės istorija Europoje”, – sakė R. Kačinskas.

Vizito Kipre metu Lietuvos ambasadorius taip pat susitiko su vietos lietuviais, su kuriais aptarė galimybę oficialiai įsteigti jau seniai de facto egzistuojančią lietuvių bendruomenę šalyje.

Apsilankymo Nikosijoje metu R.K ačinskas su Lietuvos Generaliniu Garbės Konsulu Christis Christoforou taip pat diskutavo, kaip būtų geriausia Kipre pažymėti atkurtos Lietuvos 100-etį.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Concultations with Greek delegation 4.JPG

Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

Dvišaliai santykiai »
2018 11 13  Crete governor and Kacinskas.jpg

Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

Atstovybių naujienos »
image1.jpeg

Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
111.jpg

Spalio 17 dieną Atėnuose pirmą kartą surengtas verslo galimybių Baltijos valstybėse pristatymo renginys „Discover the Baltics“.  Renginį Lietuvos ambasada Graikijoje surengė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis bei Graikijos partneriais – verslo plėtros agentūra „Enterprise Greece“ ir Graikijos įmonių federacija.

Dvišaliai santykiai »
_MG_2496.JPG

Spalio 17 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Graikijos Parlamento Draugystės su Lietuva grupės atstovais Ioanniu Sarakiočiu ir Symeonu Balliu aptarė Lietuvos ir Graikijos  dvišalių santykių plėtros perspektyvas.

Dvišaliai santykiai »
2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata