Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą

Sukurta 2017.11.20 / Atnaujinta 2017.11.20 10:17
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą

   Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

   Lietuvos ambasadorius savo sveikinimo kalboje padėkojo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įkūrėjui  Stanley Balzekui už nenuilstamą darbą vykdant labai kilnią ir svarbią misiją puoselėjant lietuvybę bei supažindinant JAV visuomenę su lietuvių kultūra ir istorija. R. Kriščiūnas taip pat pasidžiaugė, kad „Metų apdovanojimas“ šiais metais yra skirtas Dariui Polikaičiui, kurio vadovavimas ansambliui „Dainava“, koncertai, pasirodymai, dalyvavimas dainų šventėse, bendruomeniškumo ugdymas ir rodomas pavyzdys jaunajai lietuvių kartai yra verti  didžiulės pagarbos ir įvertinimo.

   Lietuvos ambasadorius Čikagoje taip pat dalyvavo susitikimuose su JAV lietuvių verslo atstovais bei lietuvių bendruomenės atstovais. Pastarojo susitikimo metu R. Kriščiūnas pakvietė Čikagos lietuvius aktyviai prisidėti prie atkurtos Lietuvos jubiliejaus pažymėjimo kitais metais. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva labai vertina JAV lietuvių indėlį ir  paramą įtvirtinant  Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę ir akcentavo Lietuvos tikslą ir toliau stiprinti bendradarbiavimą su JAV saugumo politikos srityje, ekonominius ir kultūrinius ryšius.

   Lietuvių kultūros muziejų Čikagoje 1966 metais savomis lėšomis įkūrė Lietuvos garbės konsulas JAV Stanley Balzekas. Muziejuje pristatoma Lietuvos kultūra ir istorija, vyksta įvairūs koncertai, kino peržiūros bei seminarai. „Metų žmogaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms. Praėjusiais metais šis apdovanojimas buvo skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Baltarusijos lietuvių bendruomenės vaikai kartu su savo bendraamžiais iš Lenkijos, Latvijos ir Kaliningrado srities dalyvavo jau 10-tą kartą vykusiame kalėdiniame susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente.

   Atstovybių naujienos »
   1 nuotrauka.jpg

   Maskvoje lapkričio 24 dieną vyko Rusijos lietuvių sporto žaidynės, kurias organizavo Lietuvos ambasada. Atidarydamas žaidynes ambasadorius Remigijus Motuzas pasveikino visus susirinkusius, pasidžiaugė, kad jau trečią kartą organizuojamos žaidynės tampa tradicinėmis ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo. „Sportas yra ta sritis, kuri mus visus suvienija ir padeda surasti didesnį tarpusavio supratimą“, – teigė ambasadorius.

   Atstovybių naujienos »
   1.jpg

   Lapkričio 23-25 dienomis Bostone, Masačiusetso valstijoje, JAV lietuvių bendruomenės Naujosios Anglijos apygarda kartu su vietos latvių ir estų bendruomenėmis surengė Baltijos šalių šimtmečio šventę, kurios metu buvo pristatoma Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūra, tradicijos ir istorija, vyko meno kolektyvų pasirodymai, koncertai, parodos, filmų peržiūros, rengiamos diskusijos, garbės svečių pasisakymai ir kiti šventiniai renginiai.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »
   LRG_ZGR07225.JPG

   Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Jau šeštus metus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu, visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus” atlieka užsienyje gyvenančių lietuvių internetinę apklausą. Apklausos tikslas – išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie diasporos poreikius ir jos ryšių su Lietuva stiprinimą.

   Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata