Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose surengta Lietuvos-Graikijos santykių 25-mečiui skirta diskusija

Sukurta 2017.12.20 / Atnaujinta 2017.12.20 15:40

Atkurtų diplomatinių santykių tarp Graikijos ir Lietuvos 25-metį žyminčių metų pabaigoje Lietuvos ambasada Atėnuose gruodžio 19 dieną pakvietė Graikijos pareigūnus, žurnalistus, ekspertus ir verslo atstovus įvertinti dvišalių santykių būklę bei aptarti naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis ir temas.

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad 25-eri metai yra tik įžanga į ilgalaikį, produktyvų ir abipusiai naudingą šalių bendradarbiavimą.

„Per praėjusį ketvirtį amžiaus mūsų valstybės ir piliečiai labai suartėjo. Akivaizdu, kad Baltijos ir Viduržemio jūrų regiono valstybės turi daugiau jas jungiančių nei skiriančių interesų.  Itin svarbi Lietuvos ir Graikijos partnerystė ES ir NATO. Įvairūs nūdienos saugumo, politiniai ir ekonominiai iššūkiai, su kuriais susiduria visas mūsų žemynas, gali būti įveikti tik vieningai ieškant sprendimo“, – sakė Lietuvos  ambasadorius R. Kačinskas. 

Todėl, pasak Lietuvos ambasadoriaus, svarbu reguliariai rengti politines konsultacijas, keistis patirtimi ir idėjomis, o žiūrint į priekį, siekti plėsti bendradarbiavimą ir kitose srityse, skatinti aktyvesnius žmogiškuosius ryšius. Kaip vieną iš prioritetinių sričių, kurią reikėtų suaktyvinti, R. Kačinskas išskyrė bendradarbiavimą ekonomikos ir verslo srityse. Ambasadorius išreiškė viltį, kad tiesioginiai skrydžiai, kurie nuo kitų metų turistinio sezono metu bus pradėti vykdyti tarp dviejų sostinių, padės plėsti tiltus tarp dviejų valstybių.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Darius Degutis diskusijos dalyvius išsamiai supažindino su Lietuvos pastangomis įgyvendinant strateginius energetinius projektus ir užtikrinant branduolinę saugą ES kaimynystėje.

Graikijos pusę renginyje atstovavo Graikijos parlamento pirmininko diplomatinis patarėjas ambasadorius Spyros Theocharopoulos, Graikijos URM ES departamento Generalinis-direktorius ambasadorius Ioanis Metaxas, Briuselyje įsteigto specializuoto politikos ir naujienų portalo “New Europe” redaktorius energetikos ir Rusijos reikalų klausimais Kostis Geropoulos,  Europos ir Amerikos studijų tyrimų instituto (RIEAS) direktorius Ioannis Nomikos, Tarptautinių strateginių analizių centro (KEDISA) direktorius Andreas Banoutsos, agentūros „Versli Graikija“ tarptautinio bendradarbiavimo direktorė Vasso Kyrkou ir kt.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
44.jpg

Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

Atstovybių naujienos »
Graikija2.jpg

Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

Dvišaliai santykiai »

Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

Naujienos »
Concultations with Greek delegation 4.JPG

Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

Dvišaliai santykiai »
2018 11 13  Crete governor and Kacinskas.jpg

Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

Atstovybių naujienos »
image1.jpeg

Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Naujienlaiškio prenumerata