Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje aptarta situacija Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijos stiprinimas

Sukurta 2020.01.20 / Atnaujinta 2020.01.20 14:52
  Briuselyje aptarta situacija Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijos stiprinimas

  Sausio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Šioje taryboje ministrai daugiausia dėmesio skyrė situacijai Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijai.

  Sparčiai blogėjant saugumo ir humanitarinei situacijai Malyje ir visame Sahelio regione, ministrai tarėsi dėl geresnio ES ir partnerių veiksmų regione koordinavimo, galimybių didinti humanitarinę, vystomąją pagalbą ir finansavimą vykdomoms specialiosioms misijoms.

  Pasak ministro L. Linkevičiaus, būtina, kad regiono valstybės prisiimtų daugiau atsakomybės už regione vykstančius procesus. Ministras patvirtino, kad Lietuva ir toliau dalyvaus Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijoje MINUSMA Malyje ir ES karinio mokymo misijoje (EUTM Mali) bei toliau plėtos vystomojo bendradarbiavimo projektus žemės ūkio ir tvarios energetikos srityse.

  Diskusijoje apie ES klimato diplomatiją buvo akcentuojama, kad ambicingi ES tikslai kovos su klimato kaita srityje pasieks tikslą tik jei pastangas šioje srityje suvienys visos pasaulio valstybės. ES kvies trečiąsias šalis intensyvinti pastangas šiose srityje ES pavyzdžiu.

  „ES kaimynystėje būtina užtikrinti, kad trečiosios šalys laikytųsi aukščiausių aplinkosauginių ir branduolinio saugumo standartų ir visa į ES importuojama produkcija, ypač pagaminta daug energijos naudojančiose pramonės šakose, atitiktų ES gamintojams taikomus aplinkosaugos reikalavimus“, – teigė L. Linkevičius.

  ES valstybių narių diplomatijos vadovai taip pat aptarė situaciją Artimųjų Rytų regione, Irake ir Irane. Itin daug dėmesio ministrai skyrė situacijai Libijoje, aptarė vakar Berlyne vykusios Libijos taikos konferencijos rezultatus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-20201012-WA0000.jpg

  Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kurio metu aptarta situacija Rusijoje ir Baltarusijoje, Kalnų Karabache, Lotynų Amerikoje bei Kirgizijoje. Ministrai taip pat kalbėjo apie Belgrado-Prištinos dialogą bei  ES žmogaus teisių ir demokratijos veiksmų planą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  URT20200814.jpg

  Rugpjūčio 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neeilinėje Užsienio reikalų taryboje (URT), kuri sušaukta dėl kritinės situacijos Baltarusijoje ir atsinaujinusių įtampų Viduržemio jūros rytinėje dalyje. 

   

  Daugiašaliai santykiai »
  foto3.jpg

  Vasario 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Taryboje diskutuota apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija. ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Vasario 17 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Darbotvarkėje numatyti klausimai apie ES-Afrikos ir ES-Indijos santykius, situaciją Libijoje, Sahelyje, Artimuosiuose Rytuose, Venesueloje ir Vakarų Balkanuose.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 20 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Sahelio ir ES klimato diplomatijos klausimai. Ministrai taip pat aptars situaciją Artimųjų Rytų regione.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »