Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

ES-Afrikos viršūnių susitikime – dėmesys lygiavertei partnerystei ir investicijoms į jaunimą

Sukurta 2017.12.01 / Atnaujinta 2017.12.01 10:36

Lapkričio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos-Afrikos Sąjungos viršūnių susitikime Dramblio Kaulo Kranto ekonominėje sostinėje Abidžane. Europos ir Afrikos lyderiai aptarė tarpusavio bendradarbiavimo stiprinimo, taikos ir saugumo, migracijos, ekonominio vystymosi, investicijų į jaunimą ir kitus aktualius klausimus. Penktą kartą rengiamame dviejų kontinentų viršūnių susitikime pagrindinis dėmesys buvo skiriamas jaunimo tematikai.

Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad viršūnių susitikimas – tai puiki galimybė peržiūrėti ir sustiprinti Europos ir Afrikos bendradarbiavimą.

„Mūsų siekis – abipusiai naudinga lygiavertė partnerystė, paremta bendromis vertybėmis, abipuse pagarba ir atsakomybe“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras patvirtino Lietuvos įsipareigojimą prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų sprendžiant saugumo problemas Afrikoje ir pažymėjo, kad tik solidariai suvieniję pastangas galime duoti tinkamą atsaką į tokius glaudžiai tarpusavyje susijusius iššūkius kaip terorizmas, transnacionalinis organizuotas nusikalstamumas, migracija bei vystymasis. 

Lietuva šiais metais žymiai padidino savo indėlį į Jungtinių Tautų taikos palaikymo ir stabilizavimo misiją Malyje MINUSMA. Šioje misijoje tarnauja 39 lietuvos kariai – šiuo metu tai didžiausia Lietuvos kontribucija tarptautinėse misijose. Lietuviai taip pat dalyvauja dviejose ES jūrų operacijose – ATALANTA prie Somalio krantų ir SOPHIA Viduržemio jūroje. Be to, šalis prisideda prie dviejų ES mokymo misijų – „EUTM RCA“ Centrinės Afrikos Respublikoje ir „EUTM Mali“ Malyje.

L. Linkevičius akcentavo, kad investicijos į jaunimą – būtina tvarios ateities sąlyga, todėl turime ieškoti inovatyvių ir kūrybiškų būdų, kaip užtikrinti galimybes milijonams jaunų žmonių įgyti tinkamą išsilavinimą ir rasti vietą darbo rinkoje.    

Lietuvos užsienio reikalų ministerija ES migracijos darbotvarkės kontekste šiais metais finansuoja pirmųjų Lietuvos dvišalio vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą Malyje ir Nigerijoje. Projektai skirti jaunimo verslo įgūdžių stiprinimui informacinių technologijų ir žemės ūkio srityse.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
31883018417_5a62260f1c_k.jpg

Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo 1-ajame Europos ir Afrikos Sąjungų užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje. Renginio metu aptartas bendradarbiavimo su Afrikos žemynu stiprinimas saugumo, gero valdymo, ekonominės integracijos ir daugiašalio bendradarbiavimo srityse.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata