Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

ES užsienio reikalų ir gynybos ministrai atveria kelią naujam Europos saugumo ir gynybos bendradarbiavimui

Sukurta 2017.11.13 / Atnaujinta 2017.11.13 17:15
  ES užsienio reikalų ir gynybos ministrai atveria kelią naujam Europos saugumo ir gynybos bendradarbiavimui

  Šiandien Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kuriame kartu su gynybos ministrais buvo aptartas ES-Afrikos Sąjungos susitikimas ir ES visuotinės strategijos įgyvendinimas saugumo ir gynybos srityse.

  Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius ir krašto apsaugos ministras R. Karoblis pasirašė notifikaciją dėl Lietuvos jungimosi prie Nuolatinio struktūrinio bendradarbiavimo (PESCO) iniciatyvos, kurią planuojama įkurti dar iki šių metų pabaigos. Lietuva Europos Sąjungos valstybėms PESCO rėmuose siūlo stiprinti bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, palaiko kitų šalių inicijuotus projektus, pavyzdžiui, karinių pajėgų judėjimo procedūrų Europoje supaprastinimą ir bendros logistinės infrastruktūros plėtrą.

  Sesijos metu dėmesys taip pat buvo skirtas kitoms naujoms ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos iniciatyvoms – koordinuotai metinei gynybos peržiūrai ir Europos gynybos fondui. Ministras L. Linkevičius akcentavo ES-NATO bendradarbiavimo svarbą, kalbėjo apie būtinybę toliau plėsti bendradarbiavimo sričių sąrašą, ypač akcentuojant hibridines grėsmes ir kibernetinę gynybą.

  Užsienio reikalų ministrai aptarė pasirengimą Dramblio Kaulo Krante lapkričio 29-30 dienomis vyksiančiam 5-ajam ES-Afrikos Sąjungos susitikimui.

  „Ryšius su Afrikos žemynu reikia formuoti per prekybą ir investicijas. Turime padėti Afrikos jaunimui kurti savo ateitį sustiprinant jo verslumą, ypač žemės ūkio srityje, taip pat padėti Afrikos šalims vystyti informacines ir atsinaujinančios energetikos technologijas“, – sakė L. Linkevičius. Ministras taip pat priminė, kad prisidėdami prie siekio užtikrinti taiką ir saugumą, lietuvių taikdariai dalyvauja keturiose JT ir ES misijose Afrikos žemyne.

  Naujienlaiškio prenumerata