Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ganoje L. Linkevičius akcentavo ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą

Sukurta 2017.10.20 / Atnaujinta 2017.10.21 00:37
   Ganoje L. Linkevičius akcentavo ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą
   Ganoje L. Linkevičius akcentavo ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą
   Ganoje L. Linkevičius akcentavo ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankydamasis  Ganos Respublikos sostinėje Akroje šiandien susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministre Shirley Ayorkor Botchway, su kuria aptarė dvišalių santykių plėtros galimybes, bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, saugumo ir vystymosi iššūkius regione. Vizito metu L. Linkevičius taip pat susitiko su Ganos Respublikos Prezidentu Nana Akufo Addo, Parlamento pirmininko pavaduotoju Josephu Osei Owusu bei komunikacijos ministre Ursula Owusu-Ekuful.

   Susitikimuose L. Linkevičius pabrėžė Lietuvos norą stiprinti dvišalį bendradarbiavimą su šia Vakarų Afrikos šalimi, ypač ekonominėje srityje, tarp perspektyviausių sričių išskirdamas informacines technologijas ir komunikaciją, kibernetinį saugumą, atsinaujinančią energetiką bei maisto pramonę.

   Anot ministro, Lietuvos verslas vis labiau domisi galimybėmis Afrikoje ir atranda nišas tokiose šalyse kaip Gana, todėl itin svarbu sukurti atitinkamą teisinę bazę, kuri leistų aktyviau bendradarbiauti abiejų šalių verslui. Po rugpjūčio mėnesį Vilniuje vykusių pirmųjų dvišalių politinių konsultacijų tarp Lietuvos ir Ganos buvo inicijuotos investicijų skatinimo ir apsaugos sutarties derinimo procedūros.

   Ministras taip pat padėkojo Ganos valdžios atstovams už aktyvų šalies vaidmenį siekiant taikos ir stabilumo regione ir informavo apie ką tik atvykusį papildomą 34 karių Lietuvos kontingentą į Jungtinių Tautų taikos palaikymo misiją MINUSMA Malyje. Šioje Jungtinių Tautų misijoje dalyvauja 221 Ganos karys.

   Vizito metu ministras Ganos sostinėje Akroje oficialiai atidarė Lietuvos garbės konsulatą, kuriam vadovauja Lietuvos garbės konsulas Arturas Roškovskis.

   Beveik 27 milijonus gyventojų turinti Gana yra viena sparčiausiai ekonomiškai besivystančių ir stabiliausių demokratijų Afrikos žemyne.  Diplomatiniai Lietuvos ir Ganos santykiai užmegzti 1992 metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   0605 Ganos UR ministre.jpg

   Birželio 5-7 dienomis Lietuvoje lankosi Ganos Respublikos užsienio reikalų ir regioninės integracijos ministrė Shirley Ayorkor Botchwey. Ministrė susitiko su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, su kuriuo aptarė dvišalių santykių plėtros perspektyvas, bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, globalius bei regioninius klausimus. 

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata