Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

JAV sostinėje pagerbtas komunizmo aukų atminimas

Sukurta 2017.11.10 / Atnaujinta 2017.11.10 10:52
   JAV sostinėje pagerbtas komunizmo aukų atminimas
   JAV sostinėje pagerbtas komunizmo aukų atminimas
   JAV sostinėje pagerbtas komunizmo aukų atminimas
   JAV sostinėje pagerbtas komunizmo aukų atminimas

   Lapkričio 7-9 dienomis Komunizmo aukų memorialinis fondas Vašingtone kartu su Stanfordo universitetu organizavo tarptautinę konferenciją ir kitus atminimo renginius, skirtus pagerbti komunizmo aukas ir įvertinti prieš 100 metų įvykusį antidemokratišką Spalio perversmą Rusijoje, atnešusį marksistinę ideologiją ir totalitarinį valdymą, įtakojusius milijonus gyvybių kainavusius komunistinių režimų nusikaltimus regione ir visame pasaulyje.

   Tarp konferencijos  pagrindinių pranešėjų – Lietuvos Respublikos Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis ir Nepriklausomybės Akto signataras Emanuelis Zingeris. Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas kartu su kitų šalių ambasadoriais buvo išrinktas į renginio garbės komitetą.

   Profesorius V. Landsbergis savo pranešime pabrėžė, kad bolševikų revoliucija Rusijoje yra viena tragiškiausių dienų Europos ir viso pasaulio istorijoje. V. Landsbergis akcentavo, kad net ir dabar turime susitelkti ir suvokti, kas įvyko praėjusio amžiaus pradžioje, ir dėti visas pastangas, kad istorinės pamokos būtų tinkamai suprastos.

   Seimo narys Emanuelis Zingeris konferencijoje pažymėjo, kad penkios valstybės – Baltijos šalys, Suomija ir Lenkija, kurios 1918 metais, besiremdamos tuometinio JAV Prezidento V. Vilsono paskelbta tautų apsisprendimo teise, atstūmė bolševikinės Rusijos įtaką ir sukūrė savo sėkmingus modernių XX a. valstybių modelius.

   E. Zingeris teigė, kad Lietuvos partizanai pokario metais iš esmės pakartojo 1918 metų savanorių kovas ginant Lietuvos nepriklausomybę nuo komunistinės okupacijos, o ryškiausias to siekio pavyzdys yra 1949 metų vasario 16 dienos Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija, kurioje išreikštos Lietuvos partizanų provakarietiškos demokratinės nuostatos.

   Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Donald Trump lapkričio 7 dieną oficialiai paskelbė Nacionaline komunizmo aukų atminimo diena. Baltųjų Rūmų išplatintame JAV Prezidento pranešime teigiama, kad nuo totalitarinių komunistinių diktatūrų pasaulyje žuvo daugiau nei 100 milijonų žmonių.

   Komunizmo aukų memorialinis fondas Vašingtone veikia nuo 1994 metų. 2007 metų birželio 12 dieną JAV sostinėje buvo atidengtas paminklas komunizmo aukoms atminti ir įamžinti.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Lapkričio 14 dieną Komunizmo aukų memorialinis fondas Vašingtone surengė konferenciją ir iškilmingą atminimo renginį, skirtą komunizmo aukoms pagerbti ir komunistinių režimų nusikaltimams pasmerkti. Renginio metu kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus buvo apdovanotas Trumano-Reagano Laisvės medaliu.

   Atstovybių naujienos »
   4.jpg

   Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas birželio 8 dieną dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje Vašingtone.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_9244.JPG

   Gegužės 17 dieną Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas Maskvos pakraštyje esančioje stalinistinių aukų atminimo vietoje „Komunarka“ vykusiame atminimo renginyje pagerbė šiame objekte palaidotas sovietinių represijų aukas.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata