Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: kategoriški, vienašališki pareiškimai Izraelio ir Palestinos dialogui nepadės

Sukurta 2018.01.22 / Atnaujinta 2018.01.22 17:44

Sausio 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje. Ministrai diskutavo dėl galimo ES vaidmens atgaivinant Artimųjų Rytų taikos procesą, taip pat susitiko su Palestinos prezidentu M. Abbasu.

L. Linkevičius pabrėžė, kad abi konfliktuojančios pusės turėtų susilaikyti nuo vienašališkų, kategoriškų pareiškimų. „Mes visi turime padaryti viską, kad išsaugotume dviejų valstybių sprendimą kaip vienintelį įmanomą sprendimo būdą“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Diskusijų metu sutarta, kad alternatyvos dviejų valstybių sprendimui kol kas nėra, todėl ES turi telkti visas pastangas, siekiant naujo postūmio dvišalėms taikos deryboms. ES, būdama Kvarteto, kuriame taip pat dalyvauja Jungtinės Tautos, JAV ir Rusija, narė, turėtų imtis aktyvesnio vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese.

Ministrai taip pat susitiko su Palestinos prezidentu M. Abbasu. „Nepaisant JAV Prezidento sprendimų dėl Jeruzalės, raginame Palestiną išlaikyti atviras duris dialogui su JAV“, - sakė L. Linkevičius.

Tarybos metu ministrai taip pat diskutavo dėl partnerystės su Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno regionų šalimis po 2020 metų, nustojus galioti Kotonu susitarimui, bei aptarė situaciją Libijoje.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 13 dieną Briuselyje dalyvaus Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime, kurio metu kartu su kitais Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais aptars ligšiolinius Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir diskutuos dėl tolimesnių žingsnių.

Europos Sąjunga »
20190408_103536_resized.jpg

Balandžio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur vyko diskusija dėl Rytų partnerystės politikos pasiekimų ir tolesnių jos tikslų.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 8 dieną Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Rytų partnerystės, Afganistano ir Venesuelos klausimai.

Europos Sąjunga »
Ministras URT.jpg

Sausio 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė ES planą kovai su dezinformacija.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Posėdžio darbotvarkėje - dezinformacijos, ES ir Arabų Valstybių Lygos bendradarbiavimo bei ES ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos bendradarbiavimo klausimai.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
20181119_LLinkevicius_su_Margot Wallstrom Švedijos URM minustre.jpg

Lapkričio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Jo metu Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos ir Jemeno klausimus. Vėliau, prisijungus ES valstybių narių gynybos ministrams, buvo diskutuojama saugumo ir gynybos klausimais.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata