Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: tikimybės, kad kai kurios ES šalys pasielgs kaip Vašingtonas, šiuo metu nėra, lrt.lt, 2017 m. gruodžio 11 d.

Sukurta 2017.12.12 / Atnaujinta 2017.12.12 08:44
  L. Linkevičius: tikimybės, kad kai kurios ES šalys pasielgs kaip Vašingtonas, šiuo metu nėra, lrt.lt, 2017 m. gruodžio 11 d.

  Ketinimų pasekti JAV pavyzdžiu ir pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine šiuo metu nėra – buvo tam tikrų pareiškimų iš Čekijos pusės, bet ta pozicija pakoreguota. Taip LRT RADIJUI sako Linas Linkevičius, dalyvavęs Lietuvos iniciatyva surengtame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu. „Svarbu, kad tiek tiesiogiai konflikte dalyvaujančios pusės, tiek regiono šalys, tiek tos šalys, kurios galėtų būti tarpininkės šiame konflikte (ES, kaip institucija, be jokios abejonės, pajėgi vaidinti svaresnį vaidmenį), turi vengti kažkokių vienašališkų sprendimų“, – pabrėžia užsienio reikalų ministras.

  – Apie ką buvo kalbama Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kur atvyko ir Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu?

  – Nuskambėjo visos politinės nuostatos, dėl kurių nesutariama daugeliu atvejų: tai ir nausėdijų statybos okupuotose teritorijose, ir kaip pasiekti dviejų šalių sprendimą, ir dėl Irano vaidmens regione. Tai buvo proga tiesiogiai išgirsti argumentus ir bent jau trumpai apie tas temas kalbėtis. Aš manau, kad net ir tie, kurie skeptiškai žiūrėjo į tokio susitikimo galimybę, vis dėlto turėjo sutikti, kad to reikia.

  Paskutinis toks Izraelio premjero susitikimas su Europos institucijomis buvo prieš 22 metus. Čia tikrai nėra kuo didžiuotis – mes turėtume pakeisti dialogo būdą, kad reguliariai galėtume kalbėtis. Juo labiau kad Izraelis yra strateginis ES partneris ir ekonomikos, ir kultūros, ir paveldo, ir, be jokios abejonės, saugumo srityje.

  Naujienlaiškio prenumerata