Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasirengusi pasidalinti patirtimi su Mianmaru

Sukurta 2018.12.07 / Atnaujinta 2018.12.07 10:44
  Lietuva pasirengusi pasidalinti patirtimi su Mianmaru

  Mianmarui akredituota Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė gruodžio 6-7 dienomis su darbo vizitu lankėsi Neipido ir Jangūno miestuose Mianmare.

  Susitikimuose ambasadorė pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi atsinaujinančios energetikos, elektroninės vyriausybės, gyvybės mokslų, maisto saugumo bei studijų programų Mianmaro studentams klausimais. Ambasadorė pakvietė Mianmaro ministerijų vadovus apsilankyti Lietuvoje ir susipažinti su Lietuvos pasiekimais. Ji taip pat domėjosi būdais efektyviau pristatyti lietuvišką produkciją Mianmaro vartotojams bei pakvietė Mianmaro verslininkus dalyvauti tarptautinėse parodose Lietuvoje. 

  Lietuvos ambasadorė vizito metu Neipide susitiko su Tarptautinio bendradarbiavimo, Energetikos, Žemės ūkio ministrais, Komercijos ir Švietimo viceministrais bei prekybos ir švietimo institucijų vadovais. 

  Mianmare veiklą jau vykdo Lietuvos aviacijos kompanijos, šalį pasiekė pirmosios lietuviškų maisto produktų partijos, nuo 2017 metų kartu su Mianmaro švietimo institucijomis įgyvendinami vystomojo bendradarbiavimo projektai švietimo srityje.

  Ina Marčiulionytė yra pirmoji Lietuvos ambasadorė, akredituota Mianmarui nuo diplomatinių santykių užmezgimo 2013 m.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Konsultacijos su Mianmaru 010.JPG

  Liepos 16 dieną Vilniuje vyko pirmosios Lietuvos ir Mianmaro politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai, regioninės aktualijos, žmogaus teisių padėtis Mianmare ir rohinjų pabėgėlių krizė.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata