Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva remia bendrą Neplatinimo saugumo iniciatyvos partnerių pareiškimą

Sukurta 2018.01.29 / Atnaujinta 2018.01.29 14:42
    Lietuva remia bendrą Neplatinimo saugumo iniciatyvos partnerių pareiškimą

    Lietuva prisijungė prie Neplatinimo saugumo iniciatyvos (Proliferation Security Initiative (PSI)) partnerių grupės bendro pareiškimo „Dėl Neplatinimo saugumo iniciatyvos partnerių paramos Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JTST) rezoliucijų 2375 ir 2397 įgyvendinimui“.

    Lietuva jungiasi prie šio PSI pareiškimo patvirtindama savo tęstinę paramą JTST rezoliucijų dėl sankcijų Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikai sugriežtinimo įgyvendinimui ir pabrėždama bendrą PSI šalių įsipareigojimą nuosekliai laikytis PSI Užkardymo principų nuostatų, siekiant visiško JTST rezoliucijų 2375 ir 2397 įgyvendinimo.

    PSI – pasaulinė masinio naikinimo ginklų neplatinimo iniciatyva, 2003 m. įsteigta JAV kaip nacionalinės strategijos kovai su masinio naikinimo ginklų platinimu (2002) tąsa.  Nuo iniciatyvos paskelbimo PSI principų pareiškimą jau yra pasirašiusios 105 valstybės (įskaitant Lietuvą), taip prisijungusios prie principų ir įsipareigojimų nacionalinėmis ir tarptautinėmis teisinėmis priemonėmis užkirsti MNG platinimą valstybėms ir nevalstybiniams veikėjams. Per įvairius PSI gebėjimų stiprinimo renginius (seminarus, pratybas, susitikimus), šalys siekia vystyti teisines, diplomatines ir ekonomines kontrplatinimo priemones, o taip pat – kurti ir stiprinti sprendimų priėmėjų bei neplatinimo ekspertų bendruomenę.

    Naujienlaiškio prenumerata