Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorius Rusijoje apsilankė Kaliningrado srityje

Sukurta 2018.02.22 / Atnaujinta 2018.02.22 16:44
  Lietuvos ambasadorius Rusijoje apsilankė Kaliningrado srityje

  Vasario 19-21 dienomis Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas su darbo vizitu lankėsi Kaliningrado srityje. Vizito metu atstovybės vadovas susitiko su Kaliningrado srities gubernatoriumi A. Alichanovu, kitais aukštais srities pareigūnais.

  Susitikimų metu buvo aptartos dvišalio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities perspektyvos: išreikštas susirūpinimas lietuvių kalbos padėtimi, pasidžiaugta sėkminga ES Bendradarbiavimo per sieną programos pradžia, aptarti ateities kultūriniai projektai, tokie kaip Vydūno 150-ųjų gimimo metinių minėjimas ir pan. Ypatingas dėmesys skirtas ekonominiam bendradarbiavimui – ambasadorius išreiškė susirūpinimą dėl srityje veikiančių lietuviško kapitalo įmonių problemų, o taip pat pažymėjo, kad geopolitinės grėsmės, tokios kaip raketų kompleksų „Iskander“ dislokavimas srityje, neprisideda prie šio regiono investicinio patrauklumo.

  Gubernatorius iš savo pusės itin akcentavo vasarą Rusijoje vyksiantį Pasaulio futbolo čempionatą – dalis varžybų vyks ir Kaliningrado srityje. Atstovybės vadovas pažadėjo Lietuvos paramą suvaldant padidėsiančius keleivių ir sirgalių srautus – numatyta pagalba aptarnaujat papildomus tranzitinius traukinius, vykstančius per Lietuvos teritoriją, o taip pat intensyvesnis pasienio tarnybų veiksmų koordinavimas bei Lietuvos pasienio regionų aktyvesnis įsitraukimas (apgyvendinant futbolo sirgalius Lietuvos viešbučiuose ir kt.).

  Be oficialių susitikimų su regiono valdžios atstovais, ambasadorius taip pat lankėsi lietuviško kapitalo įmonėse, susitiko su srityje dirbančiais Lietuvos verslininkais, dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo renginyje, kur pasveikino vietos lietuvių bendruomenę, o taip pat aplankė Sovetske esantį konsulatą ir Kristaus Prisikėlimo katalikų bažnyčią – čia su vietos lietuviais ir klebonu A. Gauronsku buvo aptarta lietuvybės padėtis bei kultūrinio paveldo išsaugojimo perspektyvos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata