Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai

Sukurta 2019.06.14 / Atnaujinta 2019.06.14 16:06
   Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai
   Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai
   Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje suvažiavime – dėmesys inovacijoms, ateities technologijoms ir regionų ekonominei plėtrai

   Birželio 10 - 14 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinis suvažiavimas. Daugiau kaip šešiasdešimt Lietuvos ekonominių atstovų, dirbančių 41 pasaulio valstybėje ir 3 tarptautinėse organizacijose, diskutavo, kaip efektyviau atstovauti šalies ekonominiams interesams užsienyje.

   Šių metų suvažiavimo programos akcentas - inovacijos, ateities technologijos, aukštos pridėtinės vertės produktus ir paslaugas kuriantys sektoriai, skaitmeninė ekonomika ir dirbtinis intelektas. Birželio 13 dieną suvažiavimo dalyviai lankėsi Vilniaus inovacijų forume „Innovation drift“, subūrusiame pasaulinio lygio inovatorius, išradėjus, mokslininkus, verslininkus, investuotojus, technologijų specialistus naujoms patirtims ir diskusijai. Šio forumo metu ekonominiai atstovai susitiko su įmonėmis, kurios domisi eksporto galimybėmis.

   Didelis dėmesys buvo skirtas ir Lietuvos regionų ekonominės plėtros ir verslo, veikiančio juose, tarptautiškumo didinimo klausimams. Išvykos į Šiaulius metu ekonominiams atstovams pristatytos Šiaulių apskrities ekonomikos raidos tendencijos, verslo ryšių plėtros užsienyje svarba šio regiono ekonomikai. Diplomatai susitiko su Šiaulių regiono įmonėmis, jau sėkmingai eksportuojančiomis arba siekiančiomis pradėti eksportą.

   Diplomatai taip pat aptarė ekonominio saugumo aktualijas ir kylančius iššūkius, susipažino su transporto ir energetikos sektorių, Baltijos elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa, branduolinės saugos ir aplinkosaugos Lietuvoje ir kaimynystėje aktualijomis bei energetinio saugumo ir dujų klausimais.

   Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinius suvažiavimus Užsienio reikalų ministerija rengia nuo 2000 metų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_5652.jpg

   Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

   Ekonominiai santykiai »
   kinija.jpg

   Sausio 22 dieną Pekine vyko reguliarios Lietuvos ir Kinijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos,  kuriose aptarti politiniai, ekonominiai, globalios ir regioninės politikos klausimai. 

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
   73497797_3888945167798104_546504102738132992_n.jpg

   Spalio 17 dieną Korko (Airija) regiono parodoje „Cork business Expo & Summit 2019“ pristatytas Lietuvos ekonominis ir turizmo potencialas. Renginiu siekiama regiono prekių ir paslaugų gamintojus bei tiekėjus supažindinti su naujomis galimybėmis bei galimais partneriais.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   Outlook on Asia.jpg

   Spalio 4 dieną Vilniuje, verslo centre „Pirklių klubas“, vyks tarptautinė prekybos politikos konferencija  „Shaping the Future of Trade: Outlook on Asia”.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   DSC_7674.jpg

   Rugsėjo 19 dieną užsienio reikalo ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) verslo misijos nariais. Delegacijoje – vienuolika JAV kompanijų, vykdančių veiklą Lietuvoje ir atstovaujančių JAV gynybos, finansinių paslaugų, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, tabako, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »