Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos miestai plečia ryšius su tautiečiais Airijoje

Sukurta 2019.10.14 / Atnaujinta 2019.10.14 09:09
  Lietuvos miestai plečia ryšius su tautiečiais Airijoje

  Spalio 10 dieną Lietuvos ambasados Airijoje iniciatyva įkurtas „Ambasadorių Airijoje klubas“, bendram darbui suvienijęs nemažą būrį Airijoje aktyviai veikiančių  Lietuvos miestų ir sporto klubų ambasadorių.

  Siekdamos palaikyti glaudesnius ryšius su išvykusiais miestiečiais, Tauragės, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Klaipėdos ir Kauno savivaldybės nutarė skirti šių miestų atstovus – ambasadorius – Airijoje ir kitose šalyse.

  Miestų ambasadoriai Airijoje vykdo labai aktyvią veiklą, palaiko nuolatinį ryšį su Lietuva ir gimtaisiais miestais, puoselėja lietuvybę Airijoje, aktyviai dirba bendruomenėse, puoselėja  tautinę kultūrą ir istorinį paveldą, sportą. Jie taip pat organizuoja paramą ir labdarą gimtųjų miestų socialiai remtiniems žmonėms, ypač – vaikams, skatina ir puoselėja ryšius tarp mokyklų.

  Pirmajame susitikime ambasadoriai pasidalijo jau sukaupta patirtimi, aptarė, kaip gali tarpusavyje suvieniję jėgas pristatyti Lietuvą jos kultūrą, ekonomikos galimybes, skatinti airius vykti į Lietuvą ir į konkrečius miestus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje.  Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  20200918_201906.jpg

  Rugsėjo 18 dieną Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_20200819_121746.jpg

  Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Dubline buvusiam Airijos ambasadoriui Lietuvoje Donalui Denhamui už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės medalis „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  download.jpg

  Gegužės 16 dieną įvyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje „Viskas bus gerai“, kuriame pasirodė gerai žinomi dainininkai, skaitovai, savo kūryba dalinosi poetai.

  Užsienio lietuviai »
  1.jpg

  Kovo 1 dieną Dubline vyko trečiasis Airijos lituanistinių mokyklų  konkursas, skirtas artėjančiam Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečiui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  3.jpg

  Vasario 17 dieną Lietuvos ambasada Airijoje, žydų bendruomenė „The Jewish Representative Council of Ireland” ir Airijos lietuvių bendruomenė istorinėje Dublino mero rezidencijoje „Mansion House" surengė tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »