Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos viešojo valdymo institucijos dalyvavo Oficialios paramos vystymuisi skaičiavimo mokymuose

Sukurta 2018.01.19 / Atnaujinta 2018.01.19 08:51
  Lietuvos viešojo valdymo institucijos dalyvavo Oficialios paramos vystymuisi skaičiavimo mokymuose

  Sausio 18 dieną Lietuvos institucijų atstovai gilino žinias mokymuose, skirtuose Oficialios paramos vystymuisi (toliau – OPV) skaičiavimui.

  Virš 40 dalyvių iš Lietuvos viešojo valdymo institucijų išsamiau susipažino su OPV, jos klasifikacija, skaičiavimo principais ir aptarė svarbiausius probleminius klausimus, su kuriais susiduria praktikoje. Mokymų metu taip pat pristatytas naujai parengtas Lietuvos OPV skaičiavimo metodinis vadovas, kuriame, remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (toliau – EBPO) reikalavimais, pateikiama praktinė informacija bei rekomendacijos, kaip apskaičiuoti, pateikti ir perduoti informaciją apie suteiktą OPV.

  Oficialia parama vystymuisi laikoma valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų teikiama parama ir humanitarinė pagalba besivystančioms valstybėms. Lietuva, tapusi Europos Sąjungos nare, įsipareigojo teikti OPV ir siekti ją didinti.  

  Užsienio reikalų ministerija kiekvienais metais rengia ir teikia EBPO statistinę Lietuvos suteiktos paramos vystymuisi ir humanitarinės pagalbos ataskaitą. Mokymai organizuoti siekiant padėti institucijoms kaupti ir sisteminti informaciją apie OPV, ją perduoti Užsienio reikalų ministerijai, o kartu ir padidinti Lietuvos teikiamų duomenų aprėptį bei pagerinti jų kokybę.

  Mokymai surengti įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimo gerinimas bei Lietuvos viešojo valdymo institucijų ir jų darbuotojų gebėjimų stiprinimas“, kurį vykdo Užsienio reikalų ministerija kartu su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra.

  Naujienlaiškio prenumerata