Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis

Sukurta 2017.11.28 / Atnaujinta 2017.11.28 17:31
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis

   Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lapkričio 28 dieną Vilniuje prodiuseriui, dainų kūrėjui, atlikėjui ir visuomenės veikėjui Jurgiui Didžiuliui įteikė egzekvatūrą – leidimą vykdyti Kolumbijos garbės konsulo Lietuvoje pareigas. Šią egzekvatūrą, atsižvelgdamas į Kolumbijos Prezidento ir diplomatijos vadovės sprendimą, pasirašė ministras L. Linkevičius.

   D.Skusevičius pasidžiaugė intensyvėjančiais Lietuvos ir Kolumbijos santykiais – daugėjančiais vizitais, intensyvėjančiais verslo ryšiais, spalį Vilniuje vykusiu Kolumbijos aktualijas  pristatančiu renginiu.

   „Greta verslo ir politinių santykių, labai svarbu puoselėti žmonių tarpusavio ryšius, todėl siekiame, kad lietuviai ir kolumbiečiai geriau pažintų vieni kitus“, – pažymėjo viceministras. Susitikime paminėta, kad Lietuva stengiasi išlaikyti artimą ryšį su Kolumbijos lietuvių bendruomene, toje šalyje susikūrusia pokario metais. Atkreiptas dėmesys į tai, kad gausėja kolumbiečių bendruomenė Lietuvoje.

   J. Didžiulis pabrėžė esąs ir kolumbietis, ir lietuvis su dviem – Kolumbijos ir Lietuvos – piliečio  pasais. „Gerai suvokdamas abi kultūras, lengviau įžvelgiu galimybes bendradarbiauti ir abi tautas priartinti vieną prie kitos. Ir iki šiol buvau šioks toks neformalus Kolumbijos kultūros atašė – rengdavome kolumbietiškus gatvės renginius, sukūrėme „Patinka“ dainą kolumbietišku ritmu, o dabar visa tai galėsiu daryti oficialiai kartu su visa kolumbiečių bendruomene Lietuvoje”, – pažymėjo J.Didžiulis, kuris taip pat sumanė ir įgyvendina Lietuvos vienybę puoselėjantį „ToBeLT“ projektą.

   Garbės konsulas yra užsienio valstybės paskirtas asmuo, kuris be finansinio atlygio siekia stiprinti dvišalius diplomatinius, ekonomikos ir kultūros santykius, teikia konsulines paslaugas. Šiuo metu užsienio šalims Lietuvoje atstovauja 49 garbės konsulai, o Lietuvai užsienio šalyse – 212 garbės konsulų.

   2005-2011 metais Kolumbijos garbės konsule Lietuvoje buvo Dalia Mieželis. 2016 metais Lietuvos garbės konsulu Kolumbijoje paskirtas Enrique Durana Concha.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Kovo 30-31 dienomis Melburne vyko pirmasis regioninis Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijoje dirbančių Lietuvos garbės konsulų suvažiavimas, kurį organizavo Lietuvos ambasada Tokijuje kartu su Lietuvos garbės generaline konsule Melburne, padedant Lietuvos garbės konsulams Australijoje ir vietos lietuvių bendruomenei.

   Atstovybių naujienos »
   Suomijos GKonsule181125.jpg

   Lapkričio 25 dieną Suomijos Seinejokio mieste savo veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė Hanne Kristiina Orrenmaa. Jai priskirta konsulinė apygarda apima Pietų Pohjanmos regioną.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata