Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Patvirtintos užsienio reikalų viceministrų veiklos sritys

Sukurta 2017.01.19 / Atnaujinta 2017.01.19 15:24

Sausio 19 dieną užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus įsakymu patvirtintos užsienio reikalų viceministrų Nerio Germano, Dariaus Skusevičiaus ir Albino Zananavičiaus veiklos sritys ir funkcijos.

N. Germanas kuruos dvišalius santykius su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis bei valstybėmis, siekiančiomis narystės ES, Lietuvos dalyvavimą regioniniuose europiniuose forumuose (Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas, Baltijos jūros valstybių taryba, Baltijos ministrų taryba), santykių su Pietų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos valstybėmis plėtojimo klausimus; Lietuvos politikos Jungtinėse Tautose, Europos Taryboje ir kituose daugiašaliuose forumuose formavimo ir įgyvendinimo klausimus; Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos teikimo klausimus; koordinuos užsienio lietuvių klausimus.

D. Skusevičius kuruos saugumo politikos formavimo ir įgyvendinimo, transatlantinio, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo su užsienio šalimis ir regionais plėtojimo klausimus; Rytų kaimynystės politikos stiprinimo, dvišalių ir daugiašalių santykių su Rytų Europos, Pietų Kaukazo ir Vidurinės Azijos valstybėmis plėtojimo klausimus; informacinės politikos formavimo ir įgyvendinimo, viešosios diplomatijos stiprinimo klausimus; santykių su pasaulio žydų bendruomenėmis, holokausto ir žydų kultūros paveldo klausimus; kuruos garbės konsulų veiklą.

A. Zananavičius kuruos ES politikos formavimo ir įgyvendinimo, santykių su ES institucijomis klausimus; ekonominės diplomatijos, Lietuvos užsienio prekybos politikos, eksporto ir investicijų, didinant šalies integraciją į pasaulio rinkas ir keliant ūkio konkurencingumą, klausimus; ekonominio saugumo politikos klausimus.

Nuo sausio 23 d. į Užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus poziciją laikinai skiriamas Europos šalių departamento direktorius Vidmantas Purlys. Pagal ES ir NATO šalių praktiką užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius padeda užsienio reikalų ministrui koordinuoti ministerijos padalinių veiklą, susijusią su Lietuvos užsienio politikos ES viduje ir su kitomis pasaulio valstybėmis planavimu, formavimu, koordinavimu ir jos įgyvendinimu.

Naujienlaiškio prenumerata