Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Per Frankofonijos ministrų konferenciją pabrėžti Lietuvos pasiekimai energetikos srityje

Sukurta 2017.11.27 / Atnaujinta 2017.11.28 08:55
  Per Frankofonijos ministrų konferenciją pabrėžti Lietuvos pasiekimai energetikos srityje

  Paryžiuje lapkričio 25-26 dienomis vyko Frankofonijos ministrų konferencijos kasmetinė sesija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentės asmeninė atstovė prie Tarptautinės frankofonijos organizacijos (TFO) ambasadorė Irena Vaišvilaitė.

  Per aukšto lygio ministrų konferenciją buvo aptarti pagrindiniai klausimai, susiję su daugiašale organizacijos veikla ir tarptautinei bendruomenei kylantys iššūkiai, pavyzdžiui, moterų ir vyrų lygybės siekis ar kova prieš jaunimo radikalėjimą ir šių dienų vergovę. Daug dėmesio skirta atsinaujinantiems energetikos ištekliams.

  Ambasadorė I. Vaišvilaitė pabrėžė Lietuvos paramą TFO tikslams ir akcentavo šalies pastangas bei pasiekimus įgyvendinant įsipareigojimus energetikos srityje.

  „Lietuvos pavyzdys rodo, kad didesni šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų kiekiai nėra neišvengiama BVP augimo pasekmė. Per paskutinius 25 metus Lietuvos atveju emisijos sumažėjo beveik 60 procentų, o BVP išaugo 30 procentų“, –  sakė I. Vaišvilaitė. 

  Lietuvos atstovė pasidžiaugė spartėjančiu šalies bendradarbiavimu su Pietų valstybėmis atsinaujinančios energetikos technologijų srityje. Taip pat viltasi, kad Lietuvos geros praktikos pavyzdžiai, tokie kaip neseniai pasirašytas susitarimas su Liuksemburgu dėl pažangos atsinaujinančioje energetikoje perdavimo, paskatins panašias iniciatyvas ne tik Europoje, bet ir tarptautiniu lygiu.   

  TFO veikloje Lietuva dalyvauja nuo 1999 metų stebėtojos teisėmis. Šiuo metu Tarptautinė Frankofonijos organizacija vienija 84 valstybes ir autonomines teritorijas iš penkių pasaulio žemynų, 54 iš jų yra pilnateisės narės, 26 – stebėtojos ir 4 – asocijuotos narės.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Linkevicius susitinka su Prancuzijos senatoriumi res.jpg

  Lapkričio 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Olivier Cadic, kuris yra vienas iš dvylikos Prancūzijos senatorių, atstovaujančių Prancūzijos žmonėms, gyvenantiems už šalies ribų. O. Cadic yra prancūzų diasporos Jungtinėje Karalystėje atstovas.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_7099.JPG

  Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Tarptautinės frankofonijos organizacijos Viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje Jerevane, Armėnijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  paroda.jpg

  Kovo 1 dieną Užsienio reikalų ministerijoje iškilmingai paskelbta Frankofonijos mėnesio Lietuvoje pradžia. Šia proga ministerijoje, bendradarbiaujant su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, atidaryta prancūzų poetui ir pirmajam Lietuvos atstovui Prancūzijoje Oskarui Milašiui skirta paroda.

  Kultūros renginiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Franko.png

  Prancūzų institutas Lietuvoje kartu LR Užsienio reikalų ministerija ir kitais frankofoniškų šalių bei Lietuvos partneriais kviečia į svarbiausių Frankofonijos mėnesio programos renginių pristatymą.

  Kultūros renginiai »

  Naujienlaiškio prenumerata