Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Politikos direktorė A. Skaisgirytė: privalome stiprinti ir Vakarų, ir Rusijos visuomenių atsparumą Kremliaus politikai

Sukurta 2018.01.16 / Atnaujinta 2018.01.16 13:55
  Politikos direktorė A. Skaisgirytė: privalome stiprinti ir Vakarų, ir Rusijos visuomenių atsparumą Kremliaus politikai

  Sausio 15-16 dienomis Sofijoje Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime, kurį surengė nuo sausio 1 dienos pirmininkavimą Europos Sąjungai iš Estijos perėmusi Bulgarija. ES politikos direktoriai susitiko suderinti ES užsienio politikos 2018 metų pirmojo pusmečio prioritetus ir aptarti Rusijos, Vakarų Balkanų bei situacijos Artimuosiuose Rytuose klausimus.

  A. Skaisgirytė, kalbėdama apie ES politiką Rusijos atžvilgiu, pabrėžė, kad svarbu stiprinti ne tik ES šalių, Vakarų Balkanų ir Rytų partnerių, bet ir  Rusijos pilietinės visuomenės atsparumą Kremliaus vykdomai politikai ir propagandai.

  „Neturime net abejoti dėl sankcijų Rusijai išlaikymo, nes nematome jokių Maskvos žingsnių siekiant užbaigti konfliktą Ukrainoje,“ – sakė Lietuvos politikos direktorė. Diskusijos metu ES užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai sutarė, kad Europos Sąjungai svarbu išlaikyti vienybę, o 2016 metų kovo mėnesį ES santykių su Rusija strategijoje įtvirtinti penki principai išlieka pagrindu tolimesniems ES ir Rusijos santykiams.

  Diskutuojant apie vieną iš Bulgarijos pirmininkavimo prioritetų  – Vakarų Balkanus – pažymėta, kad integracijos kelyje į ES kiekviena Vakarų Balkanų šalis bus vertinama pagal jos pačios pastangas įgyvendinant nustatytas narystės ES sąlygas. A. Skaisgirytė, kuriai pritarė ir kitų ES šalių kolegos, išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl Serbijos geopolitinės orientacijos ir vengimo prisijungti prie ES bendros ir užsienio saugumo politikos pareiškimų, ypač Rusijos atžvilgiu. Lietuvos politikos direktorė paragino išnaudoti būsimą ES ir Vakarų Balkanų viršūnių susitikimą sustiprintai strateginei komunikacijai šio svarbaus regiono atžvilgiu, kurio stabilumas užtikrina saugumą visai Europai.

  Aptariant Izraelio ir palestiniečių konfliktą apsikeista nuomonėmis su JT specialiuoju koordinatoriumi Artimųjų Rytų taikos procesui N. Mladenovu, kaip tarptautinė bendruomenė ir ypač ES galėtų padėti išspręsti konfliktą ir pasiekti dviejų valstybių sprendimą.

  Naujienlaiškio prenumerata