Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Rengiamas saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimas“

Sukurta 2018.01.09 / Atnaujinta 2018.01.09 15:11

Užsienio reikalų ministerija sausio 11-12 dienomis rengia neformalų Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“ („Snow Meeting“), kuriame bus aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.

Tradiciškai kasmet nuo 2008 metų antrąją sausio savaitę organizuojamas „Sniego susitikimas“ vyks Paunguriuose, Trakų rajone. Tikimasi, kad jame dalyvaus Latvijos, Estijos ir Vatikano užsienio reikalų ministrai Edgaras Rinkevičius, Svenas Mikseris ir Paulas Richardas Gallagheris, Švedijos ir Estijos gynybos ministrai Peteris Hultqvistas ir Jüris Luikas.

Vienuoliktame „Sniego susitikime“ iš viso tikimasi daugiau nei 100 aukšto rango diplomatų, patarėjų, parlamentarų, analitinių ir tyrimo centrų tarptautinės ir saugumo politikos ekspertų iš maždaug 15 šalių, NATO ir ES institucijų. Renginį atidarys Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Susitikime bus diskutuojama, kaip toliau stiprinti transatlantinį ryšį ir įveikti iššūkius saugumui, su kuriais šiuo metu susiduria euroatlantinė bendrija. Renginio dalyviai taip pat aptars pasirengimą šių metų liepos 11-12 dienomis Briuselyje vyksiančiam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui bei galimus sprendimus dėl sąjungininkų saugumo sustiprinimo konvencinių ir hibridinių grėsmių akivaizdoje. Atskira sesija bus skirta glaudesnio ES bendradarbiavimo gynybos srityje iniciatyvoms aptarti.

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: kviečiame dalyvauti užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus spaudos konferencijoje, vyksiančioje po „Sniego susitikimo“, sausio 12 d. 12 val., viešbutyje „IDW Esperanza Resort“. Registracija URM svetainėje vykdoma iki sausio 11 d. 12 val.

Sausio 12 d. 11.15 val. bus suteikta galimybė nufilmuoti arba nufotografuoti vienos iš renginio sesijų pradžią (iki 5 min.). Pageidaujančius tai padaryti prašytume apie tai informuoti registruojantis į spaudos konferenciją. 

Registruojantis reikėtų nurodyti atvykstančių asmenų vardus, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, automobilio, su kuriuo atvyksite į viešbučio teritoriją, valstybinius numerius. Neužsiregistravę žurnalistai į renginį patekti negalės.

Naujienlaiškio prenumerata