Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Septintosios litvakų dienos Londone kvietė giliau pažinti litvakų indėlį į pasaulio meną

Sukurta 2017.12.01 / Atnaujinta 2017.12.01 09:17
   Septintosios litvakų dienos Londone kvietė giliau pažinti litvakų indėlį į pasaulio meną
   Septintosios litvakų dienos Londone kvietė giliau pažinti litvakų indėlį į pasaulio meną
   Septintosios litvakų dienos Londone kvietė giliau pažinti litvakų indėlį į pasaulio meną

   Lapkričio 29-30 dienomis Londone įvyko septintųjų litvakų dienų renginiai. Šiemet Lietuvos žydų kultūrą ir paveldą pristatančio renginių ciklo organizatoriai, Lietuvos ambasada ir Londono universiteto koledžas, pakvietė lankytojus giliau pažinti menininkus litvakus, kurių talentas sulaukė aukščiausio tarptautinio pripažinimo, o kūryba rado savo vietą pasaulio meno istorijoje.

   Litvakų dienos Londone prasidėjo litvakų kilmės klezmer muzikos atlikėjo – dainininko ir multiinstrumentalisto bei švietėjo – Michaelo Alperto koncertu. Lietuvos ambasadoje Londone surengta mokslinė konferencija „Litvakų indėlis į pasaulio meną”, kurioje žinomi akademikai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir JAV skaitė pranešimus apie litvakų pasiekimus muzikoje, tapyboje, fotografijoje, literatūroje, teatre ir architektūroje.

   Į Litvakų dienas Londone atvykęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pažymėjo: „Litvakų paveldas yra neatskiriama Lietuvos istorijos ir kultūros dalis. Kai kurie šios bendros istorijos puslapiai yra itin skaudūs, turime juos nuolat prisiminti ir suvokti, ką praradome, tuo pačiu dedant pastangas, kad litvakų paveldas būtų identifikuojamas, puoselėjamas ir perduodamas ateities kartoms. Litvakų dienos Londone tarsi atlieka šį praeitį ir ateitį jungiančio tilto vaidmenį”.

   Ambasadorius Renatas Norkus atkreipė dėmesį, jog Jungtinėje Karalystėje gyvena nemažai žmonių, kuriuos litvakiškos šaknys emociniais ryšiais sieja su Lietuva.

   „Litvakų dienomis Londone siekiame skatinti šiuos žmonės atsigręžti į jų istorinę tėvynę, o lietuvių bendruomenę – geriau suvokti litvakų kultūros tapatybę bei jos gilų ryšį su Lietuvos socio-kultūriniu audiniu“, – teigė ambasadorius.

   Lietuvos žydų bendruomenės vardu renginio dalyvius pasveikino jos pirmininkė Faina Kukliansky.  

   Litvakų dienos Londone rengiamos nuo 2011 metų. Jose tradiciškai dalyvauja Jungtinės Karalystės lietuvių, žydų ir britų bendruomenių nariai, taip pat Lietuvos žydų ir vyriausybės atstovai. Šių metų Litvakų dienų partneriai – Soutamptono universiteto Parkes institutas ir Lenkijos žydų studijų institutas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   3.jpeg

   Gegužės 29 dieną San Paulo žydų muziejaus Atminties centre atidaryta paroda „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų istorijos“ bei pristatyti muziejaus fonduose saugomi, litvakų emigraciją į Braziliją XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje liudijantys eksponatai – dokumentai, nuotraukos, leidiniai, asmeniniai daiktai.

   Atstovybių naujienos »
   0410par (2).JPG

   Lietuvos Respublikos ambasada Pietų Afrikoje Johanesburgo Holokausto ir genocido centre balandžio 9-osios vakare pristatė išskirtinę parodą apie Lietuvos žydų istoriją „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lite. Lita“.

   Atstovybių naujienos »
   Ambasada_024.jpg

   Lapkričio 28 dieną prasidėjo Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje nuo 2011-ųjų metų organizuojamos šiemet jau aštuntosios Litvakų dienos Londone. Kartu su Londono universitetu-koledžu (University College London) organizuojamų Litvakų dienų renginių ciklas, šiais metais skirtas pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, kviečia gilesnei pažinčiai su istorinės Lietuvos žydų muzikiniu paveldu.

   Atstovybių naujienos »
   _MG_3411.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko konferencija „Drauge modernios valstybės link: Lietuvos žydai Lietuvos ir Izraelio valstybingumo istorijoje“, skirta modernios Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio valstybės 70-mečiui pažymėti.

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata