Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas

Sukurta 2017.05.23 / Atnaujinta 2017.05.24 08:49
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas

   Gegužės 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“ aptartos kovos prieš korupciją priemonės privačiame sektoriuje. Diskusijos dalyvius iš verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pažymėjo, kad „patikimas ir skaidrus viešasis bei privatus sektorius yra valstybės ekonominės gerovės pamatas ir atspirtis realizuojant valstybės strateginius tikslus tarptautinėje arenoje“. Lietuvos pažanga diegiant antikorupcines praktikas bus svarbi siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) 2018 metais.

   Renginyje dalyvavusi EBPO kovos prieš korupciją direktorato finansiniams ir verslo reikalams ekspertė Leah Ambler apžvelgė organizacijos iniciatyvas, skatinančias skaidraus ir atsakingo verslo principų diegimą versle, taip pat įvairių EBPO daugiašalių instrumentų – EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius, prie kurios neseniai prisijungė ir Lietuva, ir EBPO Gairių daugiašalėms įmonėms – poveikį verslui ir viešajam sektoriui.

   Diskusijos dalyviai apsikeitė gerosios praktikos pavyzdžiais, į diskusijos organizavimą ir dalyvavimą aktyviai įsitraukė nevyriausybinio sektoriaus atstovai. Tarp kitų temų diskusijoje buvo  pristatytas Antikorupcijos vadovas verslui (AVV), parengtas viešojo ir privataus sektorių atstovų kartu su STT. Jame pateiktos rekomendacijos, kurios galėtų būti naudingos privataus sektoriaus įmonėms, siekiančioms patikimumo, skaidrumo, geresnės konkurencinės aplinkos ir efektyvesnės korupcijos prevencijos.

   Renginį URM organizavo bendradarbiaudama su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA), AB DNB banku, UAB „Ernst & Young Baltic“, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija, Teisingumo ministerija, Ūkio ministerija, „Transparency International“ Lietuvos skyriumi, AB Telia Lietuva (buvusi AB TEO LT), Nacionaline antikorupcijos asociacija, iniciatyva „Baltosios bangos“, UAB „Algoritmų sistemos“ ir kitais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-2229.JPG

   Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 18-19 dienomis Lietuvoje viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci.

   Daugiašaliai santykiai »
   _MG_7325.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 28 dieną Vilniuje susitiko su Ukrainos antikorupcinių institucijų vadovais – Nacionalinio antikorupcijos biuro direktoriumi Artemu Sytnyku ir jo pavaduotoju Gizo Uglava, Specialiosios antikorupcinės prokuratūros vadovu Nazaru Kholodnitskiu ir Europos Sąjungos projekto, skirto kovai prieš korupciją Ukrainoje, vadove Eka Tkeshelashvili.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 21 dieną Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius susitiko su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci. Susitikime buvo diskutuota apie stojimo proceso aktualijas ir aptarti tolimesni darbai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 19-21 dienomis Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci. Vizito metu  numatyti susitikimai su įvairių Lietuvos institucijų atstovais, kuriuose bus aptarti pagrindiniai stojimo iššūkiai, numatyti  tolesni darbai ir  patikslinti narystės terminai.

   Daugiašaliai santykiai »
   su Franttz.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Paryžiuje birželio 6–8 dienomis vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tarybos ministrų lygio susitikime, kuriame šalių narių ir kandidačių ministrai diskutuoja apie globalizacijos indėlį į gyvenimo gerovę („Making globalisation work: Better lives for all“).

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata