Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai

Sukurta 2017.12.13 / Atnaujinta 2017.12.13 11:42
   UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai
   UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Renginį atidarė naujai išrinkta UNESCO Generalinė direktorė Audrey Azoulay. Renginyje dalyvavę valstybių narių ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai kalbėjo apie kylančius iššūkius siekiant įgyvendinti JT veiksmų planą žurnalistų saugumo srityje, taip pat nebaudžiamumo problemą. Diskusijoje pasisakė Kolumbijos, Afganistano, Serbijos, Švedijos, Austrijos, Lietuvos, Kanados, Paragvajaus, taip pat Afrikos žurnalistų federacijos ir Tarptautinės žiniasklaidos paramos (angl. International Media Support) atstovai.

   Dauguma diskusijos dalyvių pastebėjo, kad pastaraisiais metais kyla išpuolių prieš žurnalistus ir ypatingai žurnalistes moteris skaičius virtualioje erdvėje. Pabrėžta būtinybė stiprinti prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų stebėjimą žodžio laisvės ir žurnalistų saugumo srityse bei kovoti su nebaudžiamumu.

   Lietuvos atstovai pristatė šalies tarptautinį įdirbį stiprinant žurnalistų saugumo standartus JT ir ESBO formatuose, įgyvendinamus  mokymus  Lietuvos žurnalistams, dirbantiems konfliktų zonose, taip pat informavo apie naujas iniciatyvas stiprinti žurnalistų saugumą Lietuvoje remiantis UNESCO veiksmų planu, ESBO gairėmis ir kitų šalių patirtimi.

   Ši diskusija – paskutinis šiais metais UNESCO „draugų grupės“ žurnalistų saugumo srityje, kuriai priklauso ir Lietuva, suorganizuotas renginys.  Šiais metais vyko keturi  ambasadorių lygio susitikimai, „draugų grupė“ aktyviai bendradarbiavo rengiant žurnalistų saugumo rezoliucijas, priimtas per rudenį vykusias  UNESCO Vykdomosios Tarybos ir Generalinės konferencijos sesijas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   0.jpg

   Kovo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtame specialiame susitikime Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Irena Vaišvilaitė beveik trisdešimties šalių vardu išreiškė UNESCO valstybių narių susirūpinimą dėl vis blogėjančios padėties Kryme. Ambasadorė I. Vaišvilaitė perskaitė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė prisijungusių šalių paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui bei paragino Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   20190318_181119.jpg

   Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO kovo 18 dieną dalyvavo Tarptautinės frankofonijos dienos proga UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtoje skonių šventėje.  Lietuvos stende pristatytas kulinarinio paveldo statusą turintis šakotis ir lietuviškas kietasis sūris.

   Atstovybių naujienos »
   20190315_081247 (002).jpg

   Kovo 14 dieną iškilmingos ceremonijos Paryžiuje, UNESCO būstinėje, metu nusipelniusioms mokslininkėms įteikti UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“  prestižiniai apdovanojimai. 

   Atstovybių naujienos »
   Mosulo iniciatyva.jpg

   Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė gruodžio 17 dieną Paryžiuje informavo Pasaulio paveldo centro direktorės pavaduotoją  Lazare Eloundou Assomo, kad Lietuva prisideda prie tarptautinės iniciatyvos, skirtos Mosulo miestui Irake atgaivinti.

   Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Čechavičius3.jpg

   Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2745res.jpg

   Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata