Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijos kanclerė kvietė į EIVT reformą aktyviau įtraukti ES nares

Sukurta 2021.04.23 / Atnaujinta 2021.04.23 16:25
   Užsienio reikalų ministerijos kanclerė kvietė į EIVT reformą aktyviau įtraukti ES nares
   Užsienio reikalų ministerijos kanclerė kvietė į EIVT reformą aktyviau įtraukti ES nares

   Balandžio 23 dieną Užsienio reikalų ministerijos kanclerė Inga Černiuk dalyvavo Europos Sąjungos (ES) generalinių sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame aptarta ES Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) veikla praėjus 10 metų nuo tarnybos įkūrimo. I. Černiuk savo pasisakyme kvietė į planuojamas EIVT reformas aktyviau įtraukti ES valstybes nares, akcentavo būtinybę stiprinti ES delegacijų ir valstybių narių dvišalių ambasadų ryšius trečiosiose šalyse.

   Pasak I. Černiuk, EIVT dirbančių naujųjų ES narių atstovų skaičius kol kas yra per mažas, dėl to tarnyba praranda nemažai EIVT darbe svarbių kompetencijų. Kanclerė paragino tobulinti įdarbinimo į tarnybą procesą, sudarant lygias galimybes diplomatams iš Vidurio ir Rytų Europos valstybių, o taip pat užtikrinti lygias moterų ir vyrų galimybes.

   „Raginame siekti geresnio EIVT darbuotojų geografinio balanso – kol kas EIVT dirba neproporcingai mažai Centrinės ir Rytų Europos valstybių atstovų, dėl to EIVT netenka vertingų žinių ir įgūdžių, reikalingų įgyvendinant ES užsienio politiką. Taip pat skatiname imtis iniciatyvų užtikrinant lyčių balansą. Sveikintume ir geresnį ES delegacijų ir nacionalinių ambasadų bendradarbiavimą už ES ribų“, - teigė kanclerė. I. Černiuk atkreipė dėmesį, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje dirba 43 proc. moterų ir  57 proc. vyrų.

   Ministerijų generaliniai sekretoriai aptarė būdus stiprinti bendrą ES užsienio ir saugumo politiką, gerinti EIVT ir kitų ES institucijų – Europos Komisijos, Europos Vadovų Tarybos, Europos Parlamento – koordinaciją, stiprinti EIVT gebėjimus reaguoti į naujus klimato kaitos, migracijos, moderniųjų technologijų keliamus iššūkius.

   Šiuo metu EIVT dirba 22 lietuvių. Iš jų 1 diplomatas vadovauja EIVT Rusijos skyriui, 3 diplomatai užima ES atstovų Azerbaidžane, Laose bei ESBO pozicijas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »