Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras išreiškė užuojautą dėl Zbigniew Brzezinski netekties

Sukurta 2017.05.27 / Atnaujinta 2017.05.27 12:34

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą mirus Zbigniew Brzezinski, JAV diplomatui,  politologui, sociologui, buvusiam JAV prezidento Jimmy Carterio patarėjui nacionalinio saugumo klausimais.

„Reiškiame užuojautą diplomato ir politologo Zbigniew Brzezinski šeimai ir artimiesiems. Visuomet prisiminsime jį kaip Lietuvos ir Baltijos valstybių bičiulį, savo tvirtomis vertybinėmis nuostatomis gynusį vieningos ir laisvos Europos idėją įtemptu Šaltojo karo laikotarpiu bei nuosekliai rėmusio Lietuvos narystę Šiaurės Atlanto Sutarties Aljanse (NATO)", – sako L. Linkevičius.

Zbigniew Kazimierz Brzezinski gimė lenkų diplomato šeimoje Varšuvoje 1928 m. kovo 28 d. Harvardo universitete įgijo daktaro laipsnį, apgynęs darbą apie totalitarinės sistemos Sovietų Sąjungoje formavimąsi. Sparčiai kilo akademinės ir politinės karjeros laiptais. Nuo 1977 iki 1981 m. buvo JAV prezidento Dž. Karterio patarėjas nacionalinio saugumo klausimais. Prezidento B. Klintono valdymo laikotarpiu kūrė ir propagavo NATO plėtimosi į Rytus programą. Ilgą laiką buvo vienas svarbiausių JAV užsienio politikos ideologų, plačiai žinomas savo požiūriu į JAV kaip pasaulio lyderę. Zbigniew Kazimierz Brzezinski mirė gegužės 26 d. ligoninėje Fols Čerče, JAV Virdžinijos valstijoje, sulaukęs 89 metų.

Naujienlaiškio prenumerata