Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras su naujuoju Turkijos ambasadoriumi aptarė dvišalį bendradarbiavimą

Sukurta 2019.01.17 / Atnaujinta 2019.01.17 17:03

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 17 dieną susitiko su kadenciją pradedančiu Turkijos ambasadoriumi Gökhanu Turanu.

„Lietuva ir Turkija tradiciškai palaiko draugiškus santykius, tikimės, kad mūsų dvišalis bendradarbiavimas įvairiose srityse ir toliau stiprės. Turkija yra viena iš svarbiausių partnerių Šiaurės Atlanto aljanse, atlieka esminį vaidmenį sudėtingame Rytų Viduržiemio ir Juodosios jūros regione“, – sveikindamas naująjį Turkijos ambasadorių sakė ministras L. Linkevičius.

Susitikimo metu buvo aptartos naujos Turkijos ir Lietuvos politinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybės, investicijų ir turizmo skatinimas, garbės konsulatų tinklo plėtra. Ministras pasidžiaugė praėjusiais metais įvykusiais dvišaliais vizitais ir pakartojo Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą Turkijos Prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui atvykti į Lietuvą. Ministras L. Linkevičius su Turkijos ambasadoriumi taip pat aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose bei Ukrainoje, pakartodamas, kad Lietuva labai vertina nuoseklią Turkijos poziciją dėl Ukrainos ir Krymo.

Turkijos ambasadorius Lietuvoje G. Turanas skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė sausio 9 dieną. Tai – pirmasis jo paskyrimas ambasadoriumi. Iki šio paskyrimo diplomatas ėjo Turkijos užsienio reikalų ministerijos Centrinės Azijos ir Kaukazo departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo G. Turanas yra devintasis Turkijos ambasadorius Lietuvai ir ketvirtasis, reziduojantis Vilniuje. Lietuvos ir Turkijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1930 metais, atkurti 1991 metais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Kovo 5-6 dienomis  ministras Linas Linkevičius Zagrebe (Kroatijoje) dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) ir neeiliniame ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Gymnich susitikime ministrai aptars ES politiką Rusijos ir Turkijos atžvilgiu. 

Daugiašaliai santykiai »
111.JPG

Vasario 25 dieną Ankaroje vyko Turkijos žurnalistų asociacijos organizuota diskusija apie dezinformaciją. Lietuvos ir Turkijos žurnalistai pasidalino savo patirtimi apie dezinformacijos ir klaidingų žinių plitimą bei būdais su tuo kovoti.

Atstovybių naujienos »
DSC_5278.jpg

Sausio 31 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan. Susitikime aptarti dvišaliai ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo klausimai, galimybės stiprinti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
muge-.jpg

Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvas kartu su lietuvių bendruomenės atstovais gruodžio 1 dieną Ankaroje dalyvavo tradicinėje kalėdinėje mugėje.

Atstovybių naujienos »
IMG_3064.JPG

Lapkričio 21 dieną Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Turkijos kelionių agentūrų asociacija organizavo Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginį vietos turizmo įmonėms ir žiniasklaidai. Lietuvos pristatymo renginys buvo transliuojamas gyvai per Turkijos kelionių agentūrų asociacijos, turinčios apie 12 tūkst. narių, televiziją.

Atstovybių naujienos »