Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų viceministras neformaliame ES prekybos ministrų susitikime ragino siekti efektyvios konkurencingumą stiprinančios prekybos politikos

Sukurta 2017.10.13 / Atnaujinta 2017.10.13 15:57

Spalio 13 dieną Briuselyje vykusio neformalaus ES Užsienio reikalų tarybos prekybos klausimais susitikimo metu užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius sakė, kad ES prekybos politikos efektyvumas, visų pirma, priklausys nuo to, kaip ji sugebės reaguoti į besikeičiančią tarptautinę aplinką ir atsakyti į šių dienų iššūkius, bei ragino Europos Komisiją nepamiršti investicijų svarbos ir siekti, kad dėl investicijų apsaugos sutarčių bus deramasi paraleliai su ES prekybos susitarimais, taip išlaikant derybinius svertus ambicingiems įsipareigojimams pasiekti.

„Visuomenės parama ES prekybos politikai ir konkurencingumo stiprinimas turi būti esminiai faktoriai, formuojant ateities prekybos politiką”, – sakė viceministras.

Susitikime ministrai sveikino iniciatyvą atnaujinti ir sustiprinti ES prekybos politikos darbotvarkę, kurios esminiai elementai buvo pristatyti rugsėjo 13 dieną po Europos Komisijos prezidento J.C. Junkerio metiniame pranešime.

Ministrai aptarė Europos Komisijos pasiūlymus dėl potencialių užsienio investicijų vertinimo sistemos sukūrimo, galinčios užkirsti investicijoms, keliančioms grėsmę ES saugumui ir viešajai tvarkai, parėmė pasiūlymus pradėti derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų su Australija ir Naująja Zelandija bei palaikė Europos Komisijos pastangas reformuoti investicinių ginčų sistemą kuriant daugiašalį investicinių ginčų teismą.

Diskusijoje ministrai vieningai sutiko dėl būtinybės toliau stiprinti ES gebėjimą efektyviai sudaryti prekybos susitarimus su svarbiais prekybos partneriais, tuo pačiu didinant derybų skaidrumą ir labiau įtraukiant ES socialinius partnerius. Viceministras A. Zananavičius pabrėžė būtinybę derybose išlaikyti abipusiškumo principą, atveriant ES rinką, ir apsaugoti jautriausių ES sektorių, ypač žemės ūkio, interesus.

Naujienlaiškio prenumerata