Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras N. Germanas atidarė du Lietuvos garbės konsulatus Tunise

Sukurta 2018.02.07 / Atnaujinta 2018.02.09 10:57
   Viceministras N. Germanas atidarė du Lietuvos garbės konsulatus Tunise
   received_10212678001278234.jpeg Viceministras N. Germanas atidarė du Lietuvos garbės konsulatus Tunise

   Vasario 5-8 dienomis vykstančio darbo vizito metu, viceministras Neris Germanas, lydimas Tuniso Respublikai akrediruoto ambasadoriaus Daliaus Čekuolio, inauguravo du garbės konsulatus – Tunise ir Suse. Garbės konsulu Tuniso mieste skiriamas iš šalies turizmo pradininkų šeimos kilęs, kelioms įmonėms vadovaujantis Khaledas Fouratis, o Suso mieste – finansinių paslaugų grupės „Swicorp“ direktorius Šiaurės Afrikai Majdis Chaabounis. Ceremonijos metu Ambasadorius D. Čekuolis garbės konsulams perdavė egzekvatūras – leidimus vykdyti Lietuvos garbės konsulų Tunise pareigas.

   Viceministras susitiko su Tuniso užsienio reikalų ministru Khemaies Jhinaoui, kuriam perduotas kvietimas apsilankyti Lietuvoje.

   Vizito metu pasirašytas Lietuvos ir Tuniso užsienio reikalų ministerijų susitarimo memorandumas dėl dvišalių konsultacijų, įvyko pirmos politinės konsultacijos tarp abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų. 

   Viceministras pažymėjo, kad Lietuva nuo šiol turės daugiau galimybių plėtoti ryšius su Tunisu. Tikimasi, jog paskirti Lietuvos garbės konsulai Tuniso ir Suso miestuose reikšmingai prisidės prie dvišalių politinių ir ekonominių santykių plėtros, kultūrinių projektų įgyvendinimo bei aktyvaus atstovavimo Lietuvos verslo interesams.

   Susitikimų Tunise metu taip pat aptarti Europos Sąjungos ir Tuniso santykiai, bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose ir kitose tarptautinėse organizacijose, tarptautinės darbotvarkės klausimai.

   Viceministras taip pat susitiko su Samiru Majoulu, Tuniso pramonės, prekybos ir amatų sąjungos prezidentu, su kuriuo aptarė ekonominių santykių tarp Lietuvos ir Tuniso stiprinimą.

   Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Tuniso buvo užmegzti 1992 metų birželio 30 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Kovo 30-31 dienomis Melburne vyko pirmasis regioninis Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijoje dirbančių Lietuvos garbės konsulų suvažiavimas, kurį organizavo Lietuvos ambasada Tokijuje kartu su Lietuvos garbės generaline konsule Melburne, padedant Lietuvos garbės konsulams Australijoje ir vietos lietuvių bendruomenei.

   Atstovybių naujienos »
   Suomijos GKonsule181125.jpg

   Lapkričio 25 dieną Suomijos Seinejokio mieste savo veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė Hanne Kristiina Orrenmaa. Jai priskirta konsulinė apygarda apima Pietų Pohjanmos regioną.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata