Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje organizuotas pirmasis Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas

Sukurta 2018.09.27 / Atnaujinta 2018.09.27 17:13
  Vilniuje organizuotas pirmasis Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas

  Rugsėjo 27 dieną Vilniuje vyko pirmasis Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas 3+1 formatu, kuriame dalyvavo Japonijos parlamentinis užsienio reikalų viceministras Mitsunari Okamoto, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos viceministras Neris Germanas, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs ir Estijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius Rainer Saks.

  Susitikimo metu šalys aptarė bendradarbiavimo gyvybės mokslų srityje klausimus bei regionines aktualijas ir jo pabaigoje suderino bendrą pranešimą spaudai:

   

   Bendras pranešimas spaudai apie 1-ąjį Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogą

  1. Japonijos parlamentinis užsienio reikalų viceministras Mitsunari Okamoto, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos viceministras Neris Germanas, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs, Estijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius Rainer Saks dalyvavo Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo 3+1 formatu susitikime, vykusiame rugsėjo 27 dieną Vilniuje, Lietuvoje.
  1. Jie palankiai įvertino Japonijos ir Baltijos šalių santykių pažangą įvairiose srityse, tokiose kaip žmonių tarpusavio mainai, ekonominis bendradarbiavimas, taip pat mokslo ir technologijų bendradarbiavimas, pasiektą po Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abe vizito Baltijos šalyse 2018 metų sausio mėnesį. Be to, Baltijos šalių atstovai pasveikino Japonijos užsienio prekybos organizacijos (JETRO) misijos vizitą, kaip svarbų žingsnį siekiant sustiprinti abiejų šalių prekybos ir investavimo galimybes.
  1. Jie aptarė būsimą Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, daugiausiai dėmesio skirdami gyvybės mokslų sričiai ir patvirtino bendradarbiavimo šioje srityje svarbą bei potencialą.
  1. Jie taip pat aptarė ir dalijosi nuomonėmis apie Rytų Azijos ir Europos regionams svarbius klausimus, įskaitant padėtį Korėjos pusiasalyje ir konfliktą Rytų Ukrainoje. Išreiškė įsipareigojimą išlaikyti taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką, tame tarpe ir jūrose, kuri yra saugumo ir klestėjimo pasaulyje pagrindas. Jie taip pat išreiškė griežtą nepritarimą bet kokiems vienašališkiems veiksmams, didinantiems įtampą arba keičiantiems status quo naudojant jėgą ar prievartą ir pabrėžė taikaus ginčų sprendimo, pagrįsto tarptautine teise, svarbą.
  1. Jie pakartojo savo įsipareigojimą įgyvendinti visišką, patikrinamą ir negrįžtamą visų Šiaurės Korėjos masinio naikinimo ginklų ir visų balistinių raketų likvidavimą pagal atitinkamas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas (JT ST rezoliucijas). Jie dar kartą patvirtino įsipareigojimą visiškai  įgyvendinti atitinkamas JT ST rezoliucijas. Jie pabrėžė, kad svarbu nedelsiant išspręsti  pagrobimų klausimą.
  1. Jie pažymėjo, kad svarbu didinti politinės ir ekonominės sąveikos galimybes siekiant toliau stiprinti Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimą.  Jie nusprendė surengti 2-ąjį Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogą 2019 metais Rygoje, Latvijoje.

   

  Rugsėjo 27 diena, Vilnius, Lietuva

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Balandžio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų telekonferencijoje, kurios metu buvo aptartos galimybės koordinuotai švelninti karantino režimą, taip pat ir palaipsniui lengvinant sąlygas piliečių kelionėms.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  DSC_0547.jpg

  Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_2094(1).jpg

  Lapkričio 12 dieną Helsinkyje, Suomijoje, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Suomijos Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, Suomijos Ministro pirmininko kanceliarijos ES reikalų sekretoriumi Jari Luoto ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Matti Anttonen.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  IMG_5286.jpg

  Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Masamichi Kono.  Susitikime taip pat dalyvavo Vyriausybės, Prezidento kanceliarijos, kitų institucijų atstovai, atsakingi už bendradarbiavimą su EBPO.

  IMG-20191012-WA0002.jpg

  Spalio 11 dieną Kapadokijos regiono Urgupo mieste oficialiai atidarytas septintasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Turkijoje. Paskirtasis garbės konsulas Yakupas Dinleras yra Turkijos viešbučių asociacijos viceprezidentas ir Urgupo prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentas.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
  91043_742eb81c0766253976f17012e393f10a.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Biržuose paminėta Baltų vienybės diena, kurios metu dalyvius pasveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyko Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymas.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »