Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje prasidėjo Globalios Lietuvos forumas

Sukurta 2017.10.30 / Atnaujinta 2017.10.30 18:40
   Vilniuje prasidėjo Globalios Lietuvos forumas
   Vilniuje prasidėjo Globalios Lietuvos forumas
   Vilniuje prasidėjo Globalios Lietuvos forumas
   Vilniuje prasidėjo Globalios Lietuvos forumas

   Šiandien prasidėjo dvi dienas truksiantis Globalios Lietuvos forumas 2017  „Valstybės ir diasporos partnerystė“. Renginys sukvietė apie 150 užsienio lietuvių organizacijų atstovų, diasporos profesionalų, Lietuvos ir užsienio įstaigų bei institucijų atstovų bei į Lietuvą grįžusių asmenų iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos.

   Renginio dalyviai aptaria užsienyje gyvenančių lietuvių tapatybės ir ryšio su Lietuvą išlaikymo, valstybės ir diasporos bendradarbiavimo, darbo ir verslo galimybių Lietuvoje, paramos ir integracijos priemonių ketinantiems grįžti ir jau sugrįžusiems lietuviams ir kitus klausimus.

   „Visi čia esate tais svarbiais taškais, kuriuos sujungdami kuriame ryšius tarp valstybės ir diasporos. Jūs esate pavyzdys, akivaizdžiai įrodantis, kad galima svariai prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo tiek gyvenant Lietuvoje, tiek užsienyje. Labai vertiname šią Jūsų veiklą“, – teigė renginio dalyvius pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

   „Tikime, kad Jūs, suvažiavę iš skirtingų pasaulio šalių bei dirbantys Lietuvoje, turite unikalių ir skirtingų patirčių, stiprinant Lietuvos ir diasporos ryšius. Visos šios patirtys leis pasiūlyti naudingų ir reikšmingų įžvalgų ir idėjų, kurios bus realizuotos atnaujinto Lietuvos ir diasporos bendradarbiavimo modelio pavidalu. Linkiu, kad sugebėtumėme atrasti ir branginti savo lietuviškos tapatybės turtus“, – sakė viceministras.

   Renginio metu dalyviams pranešimą taip pat skaitė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, 1983–1987 metais ėjęs Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininko pareigas. Sėkminga Airijos patirtimi pasitelkiant diasporą investicijų pritraukimui ir šalies ūkio pažangai pasidalino viešnia iš Airijos Joanna Murphy – agentūros „Connect Ireland“ generalinė direktorė.

   Daugiau nuotraukų  URM Flickr paskyroje

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   47396476_2199302583458788_4881571296472727552_n.jpg

   Gruodžio 6 dieną ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas Estijos Parlamento kvietimu dalyvavo  konferencijoje „Globalus estas 2030“, kurioje pristatė „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – programos idėjas ir pasiekimus. Estijos ekspertai  Lietuvos vykdomą programą vertina kaip išskirtinį diasporos politikos įgyvendinimo pavyzdį, iš kurio Estija gali pasimokyti.

   Užsienio lietuviai »
   2.JPG

   Balandžio 16 dieną funkcijas pradėjo vykdyti naujai paskirtas Lietuvos garbės konsulas Brazilijoje Carlosas Levensteinas.

   Dvišaliai santykiai »
   Melburnas.jpg

   Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, tęsdamas vizitą Australijoje, kartu su delegacija dalyvavo šventiniuose Vasario 16-osios renginiuose Melburne.

   Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-7.JPG

   Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus proga Adelaidės lietuvių bendruomenė parengė Lietuvai išskirtinę dovaną.

   Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-7923.jpg

   Gruodžio 28 dieną, šeštąjį kartą vykusioje „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų ceremonijoje Užsienio reikalų ministerijos globojamas apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ atiteko JAV Ilinojaus valstijoje įsteigtam „Lietuvių fondui“.

   Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata