Įgaliojimai

Sukurta 2020.10.09 / Atnaujinta 2020.10.09 13:01

Įgaliojimas yra rašytinis dokumentas, asmens (įgaliotojo) duodamas kitam asmeniui (įgaliotiniui) atstovauti įgaliotojui nustatant ir palaikant santykius su trečiaisiais asmenimis. Įgaliojimai paprastai išduodami atstovauti įstaigose, įmonėse, organizacijose, vesti paveldėjimo bylas, valdyti, naudotis, parduoti, dovanoti kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, disponuoti piniginėmis lėšomis, esančiomis banko sąskaitoje, atidaryti, uždaryti banko sąskaitą, atsiimti mokėjimo kortelę ir t.t.

Įgaliojimo surašyti ir patvirtinti į ambasadą turi atvykti tik įgaliojimą išduodantis asmuo.

Atvykstant į ambasadą įgaliojimui surašyti ir patvirtinti reikia:

  • turėti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  • užpildyti prašymą surašyti ir patvirtinti įgaliojimą (galima užpildyti ir ambasadoje);

SVARBU: būtina žinoti įgaliotinio (asmens, kuris veiks Jūsų vardu) vardą ir pavardę, asmens kodą bei gyvenamosios vietos adresą.

  • žinoti, kokias teises suteiksite įgaliotiniui (atlikti konkrečius veiksmus, sudaryti įvairius sandorius ir pan.);
  • įgaliojimui dėl nekilnojamojo daikto (žemės sklypo, miško, buto, namo ir pan.) valdymo, naudojimo, pardavimo, dovanojimo surašyti ir patvirtinti – turėti įgaliotojo nuosavybės teisę į nekilnojamąjį daiktą patvirtinantį dokumentą, pvz., VĮ Registrų centras išduotą Nekilnojamojo turto registro išrašą ar jo kopiją, arba žinoti tikslų nekilnojamojo daikto adresą ir unikalų numerį;
  • įgaliojimui dėl transporto priemonės (automobilių, motociklų ir pan.) valdymo, naudojimo, pardavimo surašyti  ir patvirtinti – turėti transporto priemonės registracijos liudijimą ar jo kopiją, arba žinoti transporto priemonės markę ir modelį, valstybinį Nr., identifikavimo Nr.;
  • įgaliojimui dėl paveldėjimo bylos vedimo surašyti ir patvirtinti – žinoti mirusio asmens vardą, pavardę, asmens kodą ir mirties datą.

Įgaliojimui dėl paskolos (kredito) gavimo, sąlygų pakeitimo ir pan. surašyti ir patvirtinti siūlome iš anksto kreiptis į paskolą (kreditą) išdavusį ar išduosiantį banką, prašant pateikti bankui priimtiną įgaliojimo projekto tekstą, kadangi įvairių bankų reikalavimai yra skirtingi.

Konsulinis mokestis už įgaliojimo surašymą ir patvirtinimą – 80 eurų, mokamas ambasadoje tik banko mokėjimo kortele (išskyrus МИР).

Naujienlaiškio prenumerata