Bendra informacija

Sukurta 2014.05.19 / Atnaujinta 2019.02.28 09:57
 • Informuojame, kad nuo šiol visi Rusijos Federacijoje išduoti oficialūs dokumentai Lietuvos Respublikos institucijose priimami nereikalaujant jų patvirtinimo „Apostille“.
 • Informuojame, kad Rusijos Federacijoje galiojanti tvarka reglamentuoja užsienio šalių piliečiams ir asmenims, neturintiems Rusijos Federacijos pilietybės, deklaruoti gyvenamąją vietą (https://xn--b1aew.xn--p1ai/Deljatelnost/emvd/guvm) Rusijos Federacijos teritorijoje per septynias darbo dienas nuo atvykimo dienos.

Dėl ES piliečių vykimo į Rusijos Federaciją per Baltarusijos Respubliką

Remiantis Rusijos Federacijos pateikta oficialia informacija, pranešame, kad ES ir trečiųjų šalių piliečiai į Rusijos Federacijos teritoriją gali įvažiuoti tik per tarptautinius pasienio punktus. Tokių tarptautinių kontrolės punktų Rusijos Federacijos pasienyje su Baltarusijos Respublika nėra nustatyta.

Iš Lietuvos Respublikos į Rusijos Federaciją rekomenduojama vykti per Latvijos Respublikos teritoriją arba oro transportu.

Iš Baltarusijos Respublikos į Rusijos Federaciją ir iš Rusijos Federacijos į Baltarusijos Respubliką rekomenduojama vykti oro transportu.

Pažeidus Rusijos Federacijos atvykimo į šalį tvarką, nustatyta administracinė atsakomybė.

Dėl Rusijos Federacijos vizų pratęsimo

Kaip pranešė Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija, 2007 m. spalio 4 d. patvirtinus Rusijos Federacijos Vyriausybės nutarimą Nr. 635 „Dėl vizos formos nustatymo, padėties ir sąlygų jos apiforminimui ir išdavimui, pratęsimo, atstatymo, praradus ją, o taip pat vizos anuliavimo tvarkos nuostatų pakeitimo“, nustatyti federalinės vykdomosios valdžios organų įgaliojimai pratęsiant išduotų Rusijos Federacijos vizų galiojimą.

Užsieniečiams, esantiems Rusijos Federacijoje, vizas gali pratęsti:

 1. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovybė, esanti pasienio teritorijos ribose (taip pat ir Rusijos Federacijos valstybinės sienos perėjimo punktuose), arba Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos pasienio organai:
  • ne daugiau kaip 3 dienoms, esant būtinybei užsieniečiui išvykti iš Rusijos Federacijos teritorijos.
 2. Federalinė migracijos tarnyba ir jos teritoriniai padaliniai:
  • iškilus būtinybei, bet ne daugiau kaip 10 dienų, jei neviršijamas maksimalus leistinas buvimo su viza Rusijos Federacijoje laikas (pateikus dokumentus, patvirtinančius tokio pratęsimo būtinybę);
  • tuo atveju, kai užsienio pilietis neturi galimybės palikti Rusijos Federacijos teritorijos atsiradus skubaus gydymo būtinybei, dėl sunkios ligos arba artimo giminaičio, gyvenusio Rusijos Federacijoje, mirties - laikotarpiui, kuris būtinas, kad būtų imtasi reikalingų priemonių susidariusiomis aplinkybėmis ir užsieniečio išvykimui iš Rusijos Federacijos (pateikus dokumentus, patvirtinančius minėtas aplinkybes);
  • tuo atveju, kai užsienietis neturi galimybės palikti Rusijos Federacijos teritorijos dėl iškilusių neįveikiamų aplinkybių (nepaprastų ir tuo metu neišvengiamų), o taip pat stichinių nelaimių atveju.    

Vizos galiojimo pratęsimą vykdo šie aukščiau nurodytų valstybinių organų padaliniai:

 • atvykimo vietos institucijos, į kurias užsienietis kreipėsi dėl įtraukimo į migracijos apskaitą;
 • faktinės buvimo vietos institucijos;
 • institucijos, esančios Rusijos Federacijos valstybinės sienos perėjimo punktuose.

Vizos pratęsimui būtina kreiptis iki vizos galiojimo pabaigos ir pateikti dokumentus, patvirtinančius vizos pratęsimo būtinybę.

Užsienio piliečio atsakomybė, pažeidus buvimo tvarką Rusijos Federacijoje

Neišvykus iš Rusijos Federacijos, kai pasibaigia vizos galiojimo laikas, arba praradus asmens dokumentus su viza ir nesikreipus su pareiškimu dėl jų praradimo, skiriama administracinė bauda nuo 2000 iki 7000 rub. bei administracinis išsiuntimas su draudimu atvykti į Rusijos Federaciją 5 metams

Maksimalus užsieniečio buvimo Rusijos Federacijoje dienų skaičius su daugkartine viza negali viršyti 90 dienų 180 dienų laikotarpyje.

Lietuvos Respublikos ambasados Maskvoje konsulinis skyrius vizas išduoda:

 1. Rusijos Federacijos piliečiams, išskyrus nuolat gyvenančius:
  • Archangelsko, Leningrado, Novgorodo, Murmansko, Pskovo srityse, Sankt-Peterburgo mieste, Karelijos Respublikoje (kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinį konsulatą Sankt-Peterburge)
  • Kaliningrado srityje (kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinį konsulatą Kaliningrade arba Lietuvos Respublikos konsulatą Sovetske)
 2. užsieniečiams, gyvenantiems Rusijos Federacijoje (turintiems leidimą laikinai ar nuolat gyventi šalyje);
 3. asmenims be pilietybės ir tų šalių piliečiams, kuriose nėra Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, legaliai esantiems Rusijos Federacijoje.

Naujienlaiškio prenumerata