Vizos

Sukurta 2014.05.13 / Atnaujinta 2020.09.24 08:19

Šengeno viza

Nacionalinė viza

 

Šengeno viza

Šengeno vizų rūšys:

  • oro uosto tranzitinė (A), suteikianti teisę užsieniečiams vykti per valstybių narių oro uostų tarptautinę tranzito zoną tarptautinio skrydžio sustojimo ar persėdimo tarp dviejų skrydžio etapų metu (neatvykstant į valstybę narę);
  • trumpalaikė (C). Užsienietis, turintis trumpalaikę vizą, gali atvykti ir būti valstybių narių teritorijoje iki 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį.

Šengeno vizos gali būti vienkartinės, dvikartinės ir daugkartinės.

SVARBU        

Šengeno vizos turėjimas automatiškai nesuteikia teisės atvykti į Šengeno erdvės teritoriją. Vizos turėtojai prie išorės sienos turės pateikti įrodymus, jog jie tenkina atvykimo sąlygas, kaip numatyta Šengeno sienų kodekso 6 straipsnyje.

 


 

Nacionalinė viza

  • Nacionalinė viza gali būti išduota užsieniečiui, atvykstančiam į Lietuvos Respubliką dirbti, studijuoti, užsiimti profesine veikla ir kitais atvejais, numatytais Lietuvos Respublikos teisės aktuose, kai jo atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslas – ilgalaikis buvimas Lietuvos Respublikoje.
  • Užsienietis, turintis nacionalinę vizą, gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir būti joje iki vienerių metų. Nacionalinė viza išduodama ne trumpesniam kaip 91 dienos laikotarpiui.
  • Užsieniečiai turintys galiojančią nacionalinę vizą, gali ne ilgiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį keliauti po kitų Šengeno erdvės valstybių teritorijas.

SVARBU  

Jeigu buvo išduota 1 metus galiojanti daugkartinė nacionalinė viza, kita daugkartinė nacionalinė viza galės būti išduota, jeigu nuo turėtos vizos ar turėtų vizų bendro galiojimo laikotarpio pabaigos yra praėję daugiau kaip 180 dienų. Bendras kelių daugkartinių nacionalinių vizų galiojimo laikotarpis skaičiuojamas nuo prieš tai išduotos daugkartinės nacionalinės vizos, jei nuo jos galiojimo laikotarpio pabaigos praėjo mažiau kaip 180 dienų, galiojimo laikotarpio pradžios;

 


 

Naujienlaiškio prenumerata