Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUSIJOS FEDERACIJOJE IR UZBEKISTANO RESPUBLIKAI

Adresas: Borisoglebskij per. 10, 121069 Maskva, Rusija

plačiau »

Tel. +7 495 785 86 05, +7 495 785 86 25 (konsuliniai klausimai)
Faksas +7 495 785 86 00, +7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_5421.jpg

Netoli Maskvos esančiame Žukovskio mieste liepos 21 d. atidengta memorialinė lenta žinomam lakūnui bandytojui ir kosmonautui bandytojui – lietuviui Rimantui Stankevičiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_5248 (2).JPG

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas liepos 18 d. Maskvos „Belaruskij“ geležinkelio stotyje pasitiko traukiniu iš Vilniaus atvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyvius.

Lietuviai Rusijoje »
1.jpg

Lietuvos ambasadorius Rusijoje R. Motuzas, liepos 9-12 d. lankydamasis su darbo vizitu Jekaterinburge, aplankė memorialą skirtą 1938-1950 m. politinių represijų aukoms atminti ir pagerbė čia palaidotų iškilių lietuvių bei kitų tautybių represuotųjų atminimą. Šalia Jekaterinburgo esančio memorialo, kitaip dar vadinamo „12-uoju kilometru“, teritorijoje esančiose masinėse kapavietėse palaidoti iškilūs tarpukario Lietuvos valstybės veikėjai, tokie kaip Ministras Pirmininkas Pranas Dovydaitis, Užsienio reikalų ministras Voldemaras Čarneckis, Vidaus reikalų ministrai Petras Aravičius, Antanas Andziulaitis, Zigmas Starkus, kiti tarpukario Vyriausybių nariai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
20170711_122319_resized (2).jpg

Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje R. Motuzas liepos 9-12 d. su oficialiu darbo vizitu lankosi ketvirtame pagal dydį Rusijos mieste – Jekaterinburge. Kartu su diplomatinės atstovybės vadovu atvyko ir grupė Lietuvos verslininkų iš tokių įmonių, kaip „Klasco“, „Ecowood“ ir kt. Vienas iš vizito tikslų – didžiausios Rusijos pramonės parodos „Innoprom“ aplankymas ir Lietuvos verslui naudingų kontaktų paieška. Pirmosiomis vizito dienomis ambasadorius, kartu su verslininkais, aplankė lietuviško kapitalo įmonių stendus, susipažino su jų gaminama produkcija, o taip pat susitiko su Jekaterinburgo miesto ir Sverdlovsko srities vadovybe. Susitikimų metu buvo pristatytas Lietuvos ekonominis ir investicinis potencialas, sutarta dėl bendrų projektų 2018 metams, kuomet vyks Lietuvos 100-mečio minėjimo renginiai, diskutuota istorinės atminties įamžinimo klausimais. Ambasadorius taip pat aplankė Jekaterinburge esantį vizų centrą išduodantį Šengeno vizas į Lietuvą, domėjosi centro veikla ir su jo vadovybe aptarė, kaip būtų galima palengvinti vizų gavimo procedūras, norintiems aplankyti Lietuvą. R. Motuzo vizito metu taip pat buvo teikiamos konsulinės paslaugos vietos gyventojams, Lietuvos piliečiams bei kalėjime aplankytas vienas labiausiai ieškomų Lietuvoję nusikaltėlių, R. Zamolskis. Oficialus ambasadoriaus vizitas Jekaterinburge baigiasi šiandien, liepos 12 dieną, kurios metu numatoma aplankyti svarbias Lietuvai istorinės atminties vietas.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
IMG_5054.JPG

Liepos 6 d. lietuviai ir Lietuvos draugai Rusijoje susirinko Į Lietuvos ambasadą kasmetiniam, visus pasaulio lietuvius suburiančiam, Lietuvos himno – „Tautiškos giesmės“ - giedojimui.

Lietuviai Rusijoje »
LT1.jpg

Liepos 6-ąją švenčiame Lietuvos valstybinę šventę – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Prieš aštuonerius metus gimė tradicija 21 val. vietos laiku, visame pasaulyje lietuviams giedoti „Tautišką giesmę“. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį. Ši unikali iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi. Susiburkime ir parodykime, kad ir Maskvos lietuviai yra vieningi.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_4799.jpg

Šiandien, birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas su ambasados diplomatais lankėsi Maskvos mieste esančiose Donskoje kapinėse, kur pagerbė represinio režimo aukų atminimą.  R.Motuzas padėjo gėlių prie memorialinės lentos, žyminčios vietą, kurioje palaidotos įvairių tautybių, taip pat ir lietuvių kilmės, stalinistinio režimo aukos.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Birželio 12 d. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Rusijos Federacijos prezidentą Vladimirą Putiną ir visus Rusijos žmones dvidešimt septintųjų Rusijos dienos metinių proga, palinkėdama taikos, klestėjimo ir gerovės.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_4727 (2).JPG

2017 m. birželio 10 d. Lietuvos ambasadoje Rusijoje pirmą kartą surengta Vilniuje vykusios „TEDxVilnius“ konferencijos transliacija. Stebėti kartu šį renginį mūsų šalies ambasada Maskvoje pakvietė vietos lietuvių bendruomenę, jaunimą, verslo atstovus ir jų draugus, taip pat  mūsų šalies ambasados darbuotojus bei jų šeimų narius – visus besidominčius naujovėmis įvairiose gyvenimo ir veiklos srityse.

Ekonomika ir verslas »
20170525_144049.jpg

Gegužės 25-27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas su darbo vizitu lankėsi Krasnojarske, Sibire.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_4272.JPG

2017 m. birželio 3 d. Maskvoje J. Baltrušaičio vidurinėje mokykloje Lietuvos Respublikos ambasados iniciatyva surengtos II-osios Rusijos lietuvių sporto žaidynės. Ši, jau tradicine tapusi sporto šventė surinko beveik šimtą įvairaus amžiaus sporto mėgėjų – moksleivių, Maskvoje ir aplinkiniuose regionuose gyvenančiu lietuvių su šeimomis.

 

Lietuviai Rusijoje »
20170601_171807_resized.jpg

Birželio 1 d., Rusijos Šiaurinėje sostinėje Sankt-Peterburge prasidėjo tradicinis, tris dienas truksiantis Tarptautinis ekonomikos forumas (SPTEF). Jame dalyvauja šeši tūkstančiai dalyvių iš šešiasdešimt šešių pasaulio valstybių. Forumo šūkis - harmonijos paieškos pasaulinėje ekonomikoje. Specialusis svečias šiame forume yra Indija ir jos ministras pirmininkas Narendrai Modi. Lietuvą forume atstovauja LR ambasadoriaus RF Remigijaus Motuzo vadovaujama delegacija.

Ekonomika ir verslas »
VAC submission counters Smolensk.jpg

Rusijos mieste Smolenske birželio 1 dieną atidarytas naujas Lietuvos vizų centras, kuriame bus priimami dokumentai dėl Šengeno vizų išdavimo.

Konsulinės naujienos »
IMG-20170519-WA0003.jpg

Gegužės 19 d. ambasados ministras patarėjas Giedrius Galkauskas dalyvavo taip vadinamame NKVD specialiajame objekte „Komunarka“ vykusiame renginyje, skirtame stalininių represijų aukoms pagerbti. Ši tradicinė akcija, kurią organizuoja Maskvos vyriausybės nuolatinė tarpžinybinė reabilituotų politinių represijų aukų teisių atkūrimo komisija, kasmet suburia „Komunarkoje“ atgulusių politinių represijų aukų gimines ir artimuosius.     

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4018.JPG

Gegužės 16 d., Lietuvos ambasadoje Maskvoje įvyko renginys, skirtas pasaulinio garso semiotiko, kalbininko, mitologo ir eseisto Algirdo Juliaus Greimo gimimo 100-mečiui.  Išgarsinusio Lietuvos vardą pasaulyje A. J. Greimo teoriniai moksliniai tyrimai padėjo pagrindus semiotikai kaip kalbinių ir nekalbinių ženklų sistemų prasmės mokslui. Šis vakaras buvo šventinių renginių ciklo dalis – tiek UNESCO, tiek ir LR Seimas 2017-uosius metus yra paskelbę A. J. Greimo metais.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata