Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru A.Kamilovu

Sukurta 2019.11.25 / Atnaujinta 2019.11.25 15:38
  Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru A.Kamilovu

  Uzbekistano užsienio reikalų ministras Abdulazizas Kamilovas lapkričio 21 d. Taškente priėmė kadenciją baigiantį ambasadorių Remigijų Motuzą.

  Susitikimo metu A. Kamilovas pasidžiaugė, kad ,,per pastaruosius metus mums pavyko išvystyti gerus santykius ir efektyvias bendradarbiavimo tradicijas“. Ministras pažymėjo, kad ypač aktyviai vystomi ekonominiai, kultūriniai ir žmogiškieji ryšiai. Pasak A. Kamilovo, ,,tarp mūsų nėra jokių politinių problemų, mūsų pozicijos regioninių ir tarptautinių problemų atžvilgiu visiškai sutampa“.

  Ambasadorius R. Motuzas pažymėjo, kad jo rezidavimo laikotarpiu Uzbekistanas iš esmės pasikeitė. ,,Valstybė tapo lyderiu regione ir formuoja visiškai naują bendradarbiavimo su kaimynais politiką, daug deda pastangų stabilizuojant situaciją Afganistane. Įvairiose srityse vykdomos reformos paspartino ekonomikos liberalizavimą, pagerino investicinį klimatą, o valdžia tampa vis labiau prieinama kiekvienam Uzbekistano piliečiui,“ – sakė ambasadorius.

  Ministro A. Kamilovo nuomone, ,,mūsų gerus santykius lemia ir tai, kad europinė užsienio politikos kryptis yra vienas iš Uzbekistano užsienio politikos prioritetų“. Šiame kontekste buvo aptartos vykstančios derybos dėl naujo Europos Sąjungos ir Uzbekistano Respublikos bendradarbiavimo susitarimo ir galima Lietuvos pagalba. R.Motuzas perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos poziciją, kad galėtume teikti ekspertinę paramą sienų valdymo, teisės viršenybės, švietimo ir kitose srityse. 

  Ministras padėkojo ambasadoriui už jo asmeninį indėlį stiprinant abiejų valstybių santykius ir palinkėjo sėkmės tolimesnėje diplomatinėje karjeroje.

  Lietuvos ir Uzbekistano diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1992 m. rugpjūčio 5 d. Lietuvos ambasada Maskvoje akredituota Uzbekistanui nuo 2014 m. Ambasadorius R.Motuzas skiriamuosius raštus Uzbekistano užsienio reikalų ministrui A. Kamilovui  įteikė 2015 m. rugsėjo 11 d.

  Naujienlaiškio prenumerata