Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUSIJOS FEDERACIJOJE IR UZBEKISTANO RESPUBLIKAI

Adresas: Borisoglebskij per. 10, 121069 Maskva, Rusija

plačiau »

Tel. +7 495 785 86 05, +7 495 785 86 25 (konsuliniai klausimai)
Faksas +7 495 785 86 00, +7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)
El. paštas

Knygos „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“ pristatymas Maskvoje

Sukurta 2016.10.25 / Atnaujinta 2016.10.25 14:12
  Knygos „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“ pristatymas Maskvoje

  Lapkričio 3 d., ketvirtadienį, 19 val. Lietuvos ambasadoje Maskvoje vyks knygos „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“ pristatymas.  Jurgis Baltrušaitis – žymi mūsų kultūros ir valstybės asmenybė, poetas simbolistas, rašęs rusų ir lietuvių kalbomis, vertėjas, diplomatas, tarpukario Lietuvos ambasadorius Maskvoje.

  Šiame leidinyje publikuojama daugiau kaip du šimtai J. Baltrušaičio laiškų, dalis jų pirmą kartą.  Pateikiami laiškų originalai ir vertimai iš rusų ir italų kalbų. Jie rašyti lietuvių rašytojams, tokiems kaip Vincas Krėvė-Mickevičius, Balys Sruoga, rusams – Andrejui Belui, Valerijui Briusovui, Viačeslavui Ivanovui, italui – Giovanniui Papiniui, taip pat teatro režisieriams Vsevolodui Mejerholdui, Vladimirui Nemirovičiui-Dančenkai, Konstantinui Stanislavskiui, filosofui Nikolajui Berdiajevui, kompozitoriui Aleksandrui Skriabinui, aktorei Alisai Koonen, diplomatams Vaclovui Sidzikauskui, Jurgiui Šauliui, Juozui Urbšiui ir kitiems. Laiškai atskleidžia J. Baltrušaičio bendravimą ir draugystę su žymiausiais Rusijos ir Vakarų Europos šalių inteligentais. Iš laiškų matome, kad jis dalyvavo naujausių tuometinių idėjų ir meninių formų svarstymuose.

  J. Baltrušaičio laiškų keliai sudėtingi. Kaip rašo knygos įvadinio straipsnio autorė Viktorija Daujotytė: „Jo laiškai įvairūs – nuo dalykinio raštelio, kuriuo tariamasi susitikti, kviečiama užeiti, apskritai, kas nors pranešama, iki jautrios introspekcijos teksto, galiausiai – iki mažo literatūrinio-filosofinio etiudo ar teatro reformos projekto. J. Baltrušaičio laiškai – medžio principo: kamienas – bendravimas su pagrindiniu adresatu, šakos – vardų, adresų atsišakojimai; ir jiems buvo rašoma, galiausiai – mažyčiai lapeliai, vienetiniai laiškai, atvirukai”.

  Simboliška, kad knyga bus pristatoma istoriniame Lietuvos ambasados pastate, populiariai vadinamame „ Jurgio Baltrušaičio namais.“ Vakare dalyvaus knygos sudarytojai ir redaktoriai:  kino režisierius ir istorikas Jevgenijus Cymbalas (Rusija) ir literatūros istorikai Gediminas Mikelaitis (Lietuva) bei Julija Snežko (Lietuva). Renginys vyks rusų kalba.

  Visus maloniai kviečiame! Apie savo dalyvavimą prašome pranešti el.paštu: [email protected] arba telefonu: +7 (495) 785 0325 iki spalio 28 d.

  Naujienlaiškio prenumerata