Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUSIJOS FEDERACIJOJE IR UZBEKISTANO RESPUBLIKAI

Adresas: Borisoglebskij per. 10, 121069 Maskva, Rusija

plačiau »

Tel. +7 495 785 86 05, +7 495 785 86 25 (konsuliniai klausimai)
Faksas +7 495 785 86 00, +7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_6775.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje lapkričio 23 d. surengė dokumentinio filmo apie režisieriaus Rimo Tumino kartu su Graikijos nacionaliniu teatru pastatyto spektaklio „Karalius Edipas“ premjerą antikiniame, dvylika tūkstančių žiūrovų talpinančiame, Graikijos miesto Epidauro amfiteatre. 

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
DSC_9608.JPG

Lapkričio 2 d. – mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną – Lietuvos ambasados Rusijoje ministras patarėjas Giedrius Galkauskas senosiose Vladimiro miesto kapinėse pagerbė Vladimiro kalėjime kalintų, jame nužudytų ir bendrose kapinėse užkastų žymių tarpukario Lietuvos veikėjų atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
20170921_185220(0).jpg

Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas, Irkutsko srities gubernatoriaus kvietimu, rugsėjo 19-23 d. su darbo vizitu lankėsi šiame Rytų Sibiro regione. Be oficialių susitikimų su regiono ir miesto valdžia, Lietuvos ambasadorius susitiko su vietos lietuvių bendruomene „Švyturys“. Šventiniame vakare gausiai susirinkusiems lietuviams atstovybės vadovas padėkojo už puoselėjamą lietuvybę, išlaikytas tradicijas ir aktyvią visuomeninę veiklą bei paragino tęsti pradėtus darbus, skirtus lietuvybei išlaikyti. Susitikimo metu „Švyturio“ vadovė Julija Kudirkaitė pristatė  bendruomenės veiklą, apie savo veiklą pasakojo ir kitų srityje veikiančių lietuvių bendruomenių – Bratsko, Ust Ilimsko ir kitų – vadovai, renginio metu koncertavo vaikų tautinių šokių ir dainų kolektyvas „Gintaras“.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Rusijoje »
170919 R.Motuzas S.Levčenko Irkutskas7.JPG

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas rugsėjo 19-23 d. su darbo vizitu lankosi Rytų Sibire, Irkutsko srityje. Gausiai lietuvių tremtinių ir jų palikuonių gyvenama sritis šiais metais švenčia 80-ies metų jubiliejų, kurio metu numatytas ir Lietuvos kultūros pristatymas.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
170916_R_Kabecius_Tarptautinė_švietimo_mugė_Maskvoje2.png

Maskvoje rugsėjo 16 d. vykusioje tarptautinėje švietimo paslaugų parodoje „Aukštasis mokslas užsienyje“, kurioje dalyvavo 20 užsienio šalių aukštojo mokslo įstaigų ir kitų organizacijų, Lietuvos ambasados Rusijoje atstovai pristatė platų Lietuvos universitetų ir kolegijų siūlomų studijų programų spektrą.

Ekonomika ir verslas » Lietuviai Rusijoje »

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas Irkutsko srities gubernatoriaus kvietimu rugsėjo 19-23 d. srities įkūrimo 80-ties metų jubiliejaus proga lankysis Irkutske, kur numatyti šventiniai renginiai, bus pristatyta ir Lietuvos kultūra. Vizito metu vyks ambasadoriaus susitikimai su miesto ir srities valdžios, vietos verslo ir lietuvių bendruomenės atstovais, Lietuvos garbės konsule, taip pat ketinama pagerbti politinių tremtinių aukų atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_6752 (2).JPG

Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas 2017 m. rugsėjo 1 d. dalyvavo Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinės mokyklos Mokslo ir žinių dienos šventėje. Tai vienintelė mokykla Maskvoje, kur lietuvių kalba mokoma kaip gimtoji.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_5612.JPG

Maskvoje rugpjūčio 25 d. iš ekspedicijos po Komiją grįžtančius jos narius pasitiko Lietuvos diplomatai Rusijoje.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_5421.jpg

Netoli Maskvos esančiame Žukovskio mieste liepos 21 d. atidengta memorialinė lenta žinomam lakūnui bandytojui ir kosmonautui bandytojui – lietuviui Rimantui Stankevičiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_5248 (2).JPG

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas liepos 18 d. Maskvos „Belaruskij“ geležinkelio stotyje pasitiko traukiniu iš Vilniaus atvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyvius.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_5054.JPG

Liepos 6 d. lietuviai ir Lietuvos draugai Rusijoje susirinko Į Lietuvos ambasadą kasmetiniam, visus pasaulio lietuvius suburiančiam, Lietuvos himno – „Tautiškos giesmės“ - giedojimui.

Lietuviai Rusijoje »
LT1.jpg

Liepos 6-ąją švenčiame Lietuvos valstybinę šventę – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Prieš aštuonerius metus gimė tradicija 21 val. vietos laiku, visame pasaulyje lietuviams giedoti „Tautišką giesmę“. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį. Ši unikali iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi. Susiburkime ir parodykime, kad ir Maskvos lietuviai yra vieningi.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_4272.JPG

2017 m. birželio 3 d. Maskvoje J. Baltrušaičio vidurinėje mokykloje Lietuvos Respublikos ambasados iniciatyva surengtos II-osios Rusijos lietuvių sporto žaidynės. Ši, jau tradicine tapusi sporto šventė surinko beveik šimtą įvairaus amžiaus sporto mėgėjų – moksleivių, Maskvoje ir aplinkiniuose regionuose gyvenančiu lietuvių su šeimomis.

 

Lietuviai Rusijoje »
01 (10).jpg

Kovo 22 d. ambasadoje vykusio renginio metu pristatytas Lietuvoje rusų kalba išleistas Lietuvos ir Rusijos literato, poeto, vertėjo, dramaturgo ir bardo Georgijaus Jefremovo penkių tomų rinkinys „Vieni kitiems mes esame žmonės.“  Jame originali autoriaus poezija, Lietuvių poetų kūrybos vertimai, proza, dramaturgija ir kita publicistika.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »

Europos Sąjungos Komisija, įgyvendindama projektą "Studijuokite Europoje" (“Study in Europe”), 2017 m. kovo 13-31 d. rengia interaktyvių seminarų internete (webinarų) ciklą Rusijos auditorijai, kuriame pristatomos studijų galimybės ES valstybėse, taip pat ir Lietuvoje.

Lietuviai Rusijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata