Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_01621.jpg

Lapkričio 16 d. įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu Lietuvos Respublikos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas priėmė naujos Lietuvos pilietės Evgenijos Tvardovskajos priesaiką Lietuvos Respublikai.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Rusijoje »
Rusijos Federacija lietuvių k.1.jpg

Šiandien švenčiame Sumner Welles deklaracijos 80-ąsias metines. Šis dokumentas padėjo pamatus JAV Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupacijos bei aneksijos nepripažinimo politikai.

Lietuviai Rusijoje » Skelbimai »
Tautišką giesmę solo violončele atlieka lietuvių kilmės muzikantas, tarptautinių konkursų, tarp jų ir XV tarptautinio P. Čaikovskio konkurso (II premija ir sidabro medalis) laureatas, Maskvos filharmonijos solistas Aleksandras Rammas.
Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
1_.JPG

Birželio 25 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene ambasados patalpose. Dėl su COVID-19 pandemija susijusių ribojimų, renginys vyko griežtai laikantis saugumo rekomendacijų, tad susitikime galėjo dalyvauti ribotas dalyvių skaičius ir tik patys aktyviausi bendruomenės nariai.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_9592.JPG

Šiandien, birželio 14-ąją, minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados diplomatais Maskvos mieste esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_9547.JPG

2020 metų gegužės 26 dieną paskirtasis Lietuvos Respublikos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui Vladimirui Titovui ir pradėjo formaliai eiti Lietuvos Nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus šioje šalyje funkcijas.

Lietuviai Rusijoje » Skelbimai »
11.jpg

Informuojame, kad šią savaitę, 2020 metų gegužės 4 dieną, į Maskvą atvyko paskirtasis Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Eitvydas Bajarūnas.

Lietuviai Rusijoje » Skelbimai »
IMG_9302.JPG

Švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje surengtas violončelininko Justo Kulikausko koncertas, į kurį susirinko lietuvių bendruomenės nariai, užsienio šalių diplomatai, valstybinių įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, meno, kultūros, verslo, akademinės bendruomenės nariai bei pilietinės visuomenės veikėjai.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_9254.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadoje Rusijos Federacijoje vasario 28 d. buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Į šią, jau tryliktą kartą organizuojamą pilietiškumo akciją, kuri skatina didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti taisyklingai, susirinko skirtingos patirties ir amžiaus dalyviai. Savo jėgas, rašant nacionalinį diktantą, išmėgino ne tik lietuvių bendruomenės nariai, ambasados darbuotojai, bet ir Maskvos aukštųjų mokyklų studentai bei dėstytojai. Po renginio lietuvių bendruomenės nariai dalinosi įspūdžiais ir didžiavosi, kad nepamiršta ir nuolat puoselėja savo gimtąją kalbą.

Lietuviai Rusijoje »
URM1.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje iškilmingai paminėta Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena.  Šventėje dalyvavo gausus būrys Maskvoje reziduojančių ambasadorių bei diplomatų, valstybinių įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų, meno, kultūros, verslo, akademinės bendruomenės narių, pilietinės visuomenės veikėjų. 

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
20200119_175029.jpg

Sausio 19 d. Maskvos šv. Liudviko bažnyčioje vyko lietuviškos mišios už 1991 m. Sausio 13-osios tragiškų įvykių aukas ir Lietuvos laisvę. Mišias aukojo Rusijos katalikų vyskupų konferencijos generalinis sekretorius, Maskvos Dievo Motinos arkivyskupijos kurijos kancleris, kunigas Igor Kovalevskij. Į mišias susirinko Maskvos lietuviai katalikai ir Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje darbuotojai. Sakydama  pamokslą, kunigas Igoris kalbėjo apie Lietuvos stiprybę ir drąsą, kai ji pirmoji Sovietų Sąjungoje deklaravo nepriklausomybės siekį ir, gindama savo laisvės pasirinkimą, neatsitraukė net prieš mirtį nešančius tankus. Mišiose skambėjo lietuvių poetų ir kompozitorių autorinės giesmės – R. Kaulinio „Viešpatie Dieve, laimink Lietuvą ir mus“, B. Brazdžionio ir A. Abariaus „Ryto maldoj“, B. Brazdžionio ir D. Polikaičio „Dievo piligrimas“, P. Jurkaus ir J. Strolios „Kaip grįžtančius namo paukščius“. Altorių puošė Lietuvos Respublikos vėliava.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_7499.JPG

Gruodžio 14 dieną ambasada rekonstruotose patalpose Maskvos lietuvių bendruomenei organizavo šventinę popietę „Kai Kalėdos artėja“, kurios metu buvo prisimintos lietuviškos Advento, Kūčių ir Šv. Kalėdų šventimo tradicijos.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_7449.JPG

Maskvoje gruodžio 9 d. buvo iškilmingai atidaryta rekonstruota Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, ambasadorius Remigijus Motuzas ir bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
Mugė IMG-20191130-WA0002.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje  lapkričio 30 d. dalyvavo  kalėdinėje  labdaros mugėje. Jos lankytojai šiemet galėjo įsigyti ne tik lietuviškų šakočių, įvairių maisto gaminių ir gėrimų, bet taip pat gintaro bei kitų meno papuošalų.

Lietuviai Rusijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata