Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos ambasadorius Rusijoje vyksta į Irkutską

Sukurta 2017.09.14 / Atnaujinta 2017.09.14 15:44

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas Irkutsko srities gubernatoriaus kvietimu rugsėjo 19-23 d. srities įkūrimo 80-ties metų jubiliejaus proga lankysis Irkutske, kur numatyti šventiniai renginiai, bus pristatyta ir Lietuvos kultūra. Vizito metu vyks ambasadoriaus susitikimai su miesto ir srities valdžios, vietos verslo ir lietuvių bendruomenės atstovais, Lietuvos garbės konsule, taip pat ketinama pagerbti politinių tremtinių aukų atminimą.

Irkutske rugsėjo 19-21 d. taip pat lankysis išvažiuojamoji konsulinė misija, kurios metu bus teikiamos konsulinės paslaugos Lietuvos piliečiams ir lietuvių kilmės asmenims. Daugiau informacijos apie konsulinę misiją galima rasti čia. Ambasadorius planuoja apsilankyti ir mieste veikiančiame vizų centre, išduodančiame vietos gyventojams Šengeno vizas į Lietuvą.

Rugsėjo 20 d. 18.30 val. Irkutsko srities filharmonijoje koncertuos operos solistų Edmundo Seiliaus ir Kristinos Zmailaitės duetas, akomponuojant pianistei Rūtai Mikelaitytei-Kašubienei ir birbynininkui Kęstučiui Lipeikai. Pasirodymo metu bus atliekami lietuvių autorių kūriniai. Dėl kvietimų į koncertą galima kreiptis į Lietuvos garbės konsulę Irkutske Tatjaną Muniną, taip pat Irkutsko lietuvių bendriją „Švyturys“ (Baikalskaja g. 259B).

Irkutskas – administracinis Irkutsko srities centras ir vienas didžiausių miestų Sibire, esantis netoli Baikalo ežero. Mieste veikia kelis šimtus vietos lietuvių vienijanti bendrija „Švyturys“. Vertinama, kad į Irkutsko sritį 1946-1952 m. buvo ištremta apie 38 tūkst. lietuvių. Iš jų 25 tūkst. buvo ištremti vien 1949 m. kovo mėnesį. 2017 m. liepos 19-30 d. Irkutsko srityje lankėsi ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyviai.

Naujienlaiškio prenumerata