Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUSIJOS FEDERACIJOJE IR UZBEKISTANO RESPUBLIKAI

Adresas: Borisoglebskij per. 10, 121069 Maskva, Rusija

plačiau »

Tel. +7 495 785 86 05, +7 495 785 86 25 (konsuliniai klausimai)
Faksas +7 495 785 86 00, +7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)
El. paštas

Lietuvos Respublikos ambasadoriaus vizitas Krasnojarsko krašte

Sukurta 2017.06.07 / Atnaujinta 2017.06.07 12:09
   Lietuvos Respublikos ambasadoriaus vizitas Krasnojarsko krašte
   Lietuvos Respublikos ambasadoriaus vizitas Krasnojarsko krašte
   Lietuvos Respublikos ambasadoriaus vizitas Krasnojarsko krašte

   Gegužės 25-27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas su darbo vizitu lankėsi Krasnojarske, Sibire.

   Vizito metu atstovybės vadovas susitiko su Krasnojarsko krašto ir miesto administracijos vadovybe – buvo aptarti dvišalio kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai, pasidžiaugta aktyvia vietos lietuvių veikla ir indėliu stiprinant ryšius tarp abiejų šalių.

   Ambasadorius taip pat dalyvavo lietuvių autorių grafikos darbų parodos „Pokyčių laikas“ atidaryme ir šventiniame Krasnojarsko lietuvių tautinės kultūrinės autonomijos „Lietuva“ 25 metų sukakties minėjime. Jo metu R. Motuzas sveikino bendruomenės narius – vietos lietuviams buvo perduotas LR užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinimas, įteiktos padėkos organizacijos pirmininkui Antanui Rasiuliui bei aktyviausiems bendruomenės nariams. Savo sveikinimo žodyje, ambasadorius atkreipė dėmesį, kad Krasnojarsko lietuviai visą laiką pasižymėjo savo darbštumu ir aktyvumu bei paragino dėti daugiau pastangų puoselėjant ir išsaugant lietuvių kalbą, kuri yra neatsiejama tautinio identiteto dalis.

   Renginyje susirinkusiems svečiams koncertavo Rokas Zubovas – Lietuvos muzikantas-pianistas, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis.

   Vizito metu atstovybės vadovas taip pat aplankė Krasnojarsko krašto gilumoje esančias lietuvių tremties vietas, susitiko su vietos administracija ir gyventojais, prisimenančiais šiuose kraštuose gyvenusius lietuvių tremtinius.

   Naujienlaiškio prenumerata