Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiai Permėje

Sukurta 2018.11.12 / Atnaujinta 2018.11.12 08:03
   Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiai Permėje
   Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiai Permėje
   Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiai Permėje
   Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiai Permėje

   Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje šių metų lapkričio 8-9 dienomis Permės mieste tęsė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, ciklą. Permės miesto kultūros centre lapkričio 8 d. buvo atidaryta Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Romualdo Požerskio paroda „Tautos kūnas – Lietuva, 1988“. Atidarydamas parodą, ambasadorius Remigijus Motuzas pažymėjo, kad šioje išskirtinių fotografijų parodoje pasakojama apie 1988-1993 m. vykusius lietuvių tautos kovos už laisvę įvykius: pirmuosius ,,Sąjūdžio“ mitingus, Laisvės paminklo atstatymą Kaune, Baltijos kelią, 1991m. sausio mėn. įvykius Vilniuje, lietuvių, mirusių Sibiro tremtyje, palaikų sugrąžinimą ir apie ypatingą žmonių vienybės pasireiškimą Baltijos kelyje 1989 m. rugpjūčio 23 d. nuo Vilniaus iki Talino.

   Tai, kad Lietuva šiandien yra moderni ir atvira valstybė akivaizdžiai pademonstravo lapkričio 9 d. Permės ,,Triumfo“ filharmonijoje vykęs Sauliaus Petreikio koncertas. Tardamas sveikinimo žodį, ambasadorius pabrėžė, kad šie metai Lietuvai yra ypač svarbūs, nes minimos 100-osios savo valstybės atkūrimo metinės. ,,S. Petreikis groja įvairių tautų instrumentais, tačiau atliekama muzika skleidžią vienybę, tarsi simboliškai pademonstruodama, kad Lietuva yra neužsisklendusi, bet ieškanti dialogo su viso pasaulio kultūromis“,  – sakė R. Motuzas.  

   Ambasadorius R. Motuzas, lankydamasis Permėje, taip pat susitiko su srities gubernatoriaus administracijos vadovu, ,,Memorialo“ nevyriausybinės organizacijos Permės skyriaus valdybos nariais ir jo vadovu Robertu Latypovu, lankėsi Investicijų plėtros agentūroje bei Pramonės ir prekybos rūmuose. Susitikimų metu buvo apžvelgtos galimo tolesnio dvišalio bendradarbiavimo svarbiausios sritys, tačiau daugiausia dėmesio skirta Lietuvių istorinės atminties įamžinimo klausimams spręsti. 

   1945 m. į buvusią Komi-Permės sritį iš Lietuvos buvo ištremta apie 500 žmonių, per 100 iš jų palaidota Galiašoro kapinėse. 2016 m. Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių bendrijos iniciatyva ten buvo pastatytas paminklas lietuvių tremtiniams  atminti, tačiau valdžios institucijos laiko jį nelegaliu. Vizito metu su Permės skyriaus ,,Memorialo“ vadovybe susitarta, kad ši organizacija suteiks paramą lietuvių iniciatyvinei grupei dėl paminklo įteisinimo ir oficialaus jo atidengimo.

   Naujienlaiškio prenumerata