Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos verslo misija Uzbekistane

Sukurta 2019.11.24 / Atnaujinta 2019.11.25 10:55
   Lietuvos verslo misija Uzbekistane
   Lietuvos verslo misija Uzbekistane
   Lietuvos verslo misija Uzbekistane

   2019 m. lapkričio 19-21 dienomis Uzbekistane įvyko Lietuvos verslo misija, kurioje dalyvavo Lietuvos įmonių, universitetų, kolegijų ir asocijuotų verslo struktūrų atstovai. Jos metu Uzbekistano Prekybos ir pramonės rūmuose organizuota apvalaus stalo diskusija, surengti B2B susitikimai bei aplankyta Taškente vykusi pramonės produkcijos paroda.

   Uzbekistano Prekybos ir pramonės rūmų pirmininko pavaduotojas F. Usmanovas, sveikindamas Lietuvos delegaciją, pasidžiaugė sparčiai augančia dvišale prekyba ir besiplečiančiais verslo ryšiais. „Šiuo metu Uzbekistane veikia 14 bendrų Lietuvos ir Uzbekistano įmonių, kurios prisideda prie dvišalių ekonominių ryšių plėtros ir yra geras pavyzdys, kad mūsų bendradarbiavimas turi didžiulį potencialą“, - sakė F. Usmanovas.

   Pristatydamas Lietuvos verslo galimybes ir privalumus, ambasadorius Remigijus Motuzas pažymėjo, kad Uzbekistanas, per pastaruosius metus vykdydamas iš esmės naują politiką, tampa lyderiu regione, turi puikias augimo perspektyvas, o šalies ekonomikos liberalizavimas ir vykdomos reformos pritraukia daugiau užsienio investicijų bei didina įvairių paslaugų poreikį. Lietuva yra pasirengusi pasiūlyti patogias ir konkurencingas transporto bei logistikos paslaugas uzbekiškų prekių eksportui į Vakarų rinkas, taip pat aktyviau bendradarbiauti medicinos, švietimo ir kitose srityse.

   Verslo misijos metu Lietuvos delegacija apsilankė Uzbekistano pramonės produkcijos parodoje, kur susipažino su naujausia technika ir užmezgė ryšius su potencialiais partneriais. 

   Šią verslo misiją organizavo LR ambasada Maskvoje kartu su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Ankstesnė Lietuvos verslo misija į Uzbekistaną įvyko 2018 m. gegužės mėnesį Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus vizito metu. Statistikos departamento duomenimis per pirmus šešis 2019 m. mėnesius dvišalė prekyba tarp Lietuvos ir Uzbekistano išaugo daugiau kaip 37 proc.

   Naujienlaiškio prenumerata