Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje paminėta Laisvės gynėjų diena

Sukurta 2020.01.14 / Atnaujinta 2020.01.14 14:40
   Maskvoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Maskvoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Maskvoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Maskvoje paminėta Laisvės gynėjų diena

   Sausio 13-ąją Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje surengė atminimo vakarą, skirtą 1991 metų Sausio 13-osios įvykių 29-osioms metinėms paminėti.

   Renginio metu vyko diskusija su žinomais Rusijos visuomenės veikėjais Grogorijumi Amnueliu, Georgijumi Satarovu, Aleksandru Muzikantskiu ir Sergejumi Gryzunovu, rodoma autentiška filmuota tų dienų medžiaga, pristatyta fotonuotraukų, liudijančių tai, kas tuo metu vyko Vilniuje ir Maskvoje, paroda.

   Atminimo vakarą pradėjęs ambasadorius Remigijus Motuzas kalbėjo, kad praėjo 29 metai, per tą laikotarpį užaugo nauja karta, tačiau atmintis gyva, nes tomis dienomis Lietuva parodė pasauliui,  kad yra pasirengusi paaukoti viską, kad apgintų savo Nepriklausomybę. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuvos žmonių ryžtas įkvėpė šimtus tūkstančių Maskvos gyventojų, kurie išėjo į mitingą su šūkiais: ,,Šiandien Lietuva, rytoj Rusija“, ,,Diktatūrai ne“, ,,Lietuva, atleisk“. ,,Bene geriausiai to meto nuotaikas atspindi šūkis ,,Už mūsų ir jūsų laisvę“, kuris išreiškė bendrą Lietuvos ir Rusijos visuomenės troškimą tapti laisvais“ – sakė R. Motuzas.

   Vakaro metu, prisimenant prieš 29 vykusią Rusijos gyventojų   solidarumo akciją, ne kartą buvo pabrėžta, kad ,,Tai – pergalės bei išlaisvinimo diena ne tik Lietuvai, bet ir Rusijai ir kad tai buvo bendra pergalė“.

   Naujienlaiškio prenumerata