Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Maskvoje paminėtos Sausio 13-osios metinės

Sukurta 2019.01.13 / Atnaujinta 2019.01.16 20:30
   Maskvoje paminėtos Sausio 13-osios metinės
   Maskvoje paminėtos Sausio 13-osios metinės
   Maskvoje paminėtos Sausio 13-osios metinės

   Maskvos Šv. Liudviko katalikų bažnyčioje sausio 13 d. buvo paminėta Laisvės gynėjų diena. Šia proga buvo laikomos Šv. mišios už 1991 m. Sausio 13-osios įvykių Vilniuje aukas ir lietuvių tautą. Mišiose dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas, ambasados darbuotojai, lietuvių bendruomenės nariai ir Lietuvos draugai.

   Lietuvių kalba vykusiose mišiose kunigas Igoris Kovalevskis ir visi susirinkusieji Šv. Liudviko bažnyčioje prisiminė žuvusiuosius per sovietų kariškių surengtą Vilniaus televizijos centro puolimą. Šie žmonės kovojo už mūsų valstybės laisvę ir mes niekada nepamiršime jų aukos mūsų visų vardan. Po mišių buvo kalbama apie Sausio 13-osios aukų vaidmenį mūsų šalies istorijoje, jos nepriklausomybės atkūrimui, žmonių laisvės siekį bei bandymą ištrūkti iš totalitarinio režimo gniaužtų.

   Tragiški įvykiai Vilniuje sukėlė didžiulę reakciją Rusijos visuomenėje, į miestų gatves išėję žmonės reikalavo nutraukti neteisėtus veiksmus Lietuvos sostinėje ir deklaravo palaikymą lietuvių tautos siekiui tapti laisva ir demokratiška.

   Naujienlaiškio prenumerata