Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUSIJOS FEDERACIJOJE IR UZBEKISTANO RESPUBLIKAI

Adresas: Borisoglebskij per. 10, 121069 Maskva, Rusija

plačiau »

Tel. +7 495 785 86 05, +7 495 785 86 25 (konsuliniai klausimai)
Faksas +7 495 785 86 00, +7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)
El. paštas

Maskvoje pristatyta knyga „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“

Sukurta 2016.11.04 / Atnaujinta 2016.11.04 15:13
   Maskvoje pristatyta knyga „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“
   Maskvoje pristatyta knyga „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“
   Maskvoje pristatyta knyga „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“
   Maskvoje pristatyta knyga „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“

   Lapkričio 3 d., Lietuvos ambasadoje Maskvoje įvyko knygos „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“ pristatymas.  Jurgis Baltrušaitis – žymi mūsų kultūros ir valstybės asmenybė, poetas simbolistas, rašęs rusų ir lietuvių kalbomis, vertėjas, diplomatas, tarpukario Lietuvos ambasadorius Maskvoje.

   Renginys prasidėjo skambant J.Baltrušaičio bičiulio, garsaus rusų kompozitoriaus Aleksandro Skriabino kūriniams ir rusų aktoriaus skaitomomis J.Baltrušaičio eilėmis. Pristatydamas vakaro svečius Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas atkreipė dėmesį, jog yra simboliška, kad knyga yra pristatoma istoriniame Lietuvos ambasados pastate, populiariai vadinamame „Jurgio Baltrušaičio namais,“ kur ir šiandien gyva šios iškilios asmenybės dvasia. Vakaro svečiau – knygos sudarytojai ir redaktoriai:  kino režisierius ir istorikas Jevgenijus Cymbalas (Rusija) ir literatūros istorikai Gediminas Mikelaitis (Lietuva) bei Julija Snežko (Lietuva) publiką supažindino su knyga ir prisiminė pačią J.Baltrušaičio asmenybę.  Savo pasisakyme J.Cymbalas atkreipė dėmesį, kad yra labai svarbu paminėti, jog J.Baltrušaitis, be visų kitų jo darbų ir nuopelnų, išgelbėjo labai daug Rusijos inteligentijos ir kultūros atstovų nuo sovietinių represijų padėdamas jiems išvykti iš Rusijos. Tarp jų – poetė Marina Cvetajeva, rašytojo Boriso Pasternako ir režisieriaus Vsevolodo Mejerholdo šeimos. J.Cymbalas J.Baltrušaitį, kaip žmonių gelbėtoją, sulygino su Švedijos diplomatu Rauliu Valenbergu.

   Gausiai surinkusiems ambasados svečiams pristatytoje knygoje publikuojama daugiau kaip du šimtai J. Baltrušaičio laiškų, dalis jų pirmą kartą.  Pateikiami laiškų originalai ir vertimai iš rusų ir italų kalbų. Laiškai atskleidžia J. Baltrušaičio bendravimą ir draugystę su žymiausiais Rusijos ir Vakarų Europos šalių inteligentais.

   Knygos pristatymas sulaukė didelio susidomėjimo. Susirinko didelis būrys užsienio diplomatų, Rusijos rašytojų sąjungos, Kultūros fondo, Pasaulio literatūros instituto, įvairių muziejų atstovų, žurnalistų, lietuvių bendruomenės narių ir kitų šviesuomenės atstovų, kurių artimieji bendravo arba turėjo artimų ryšių su J.Baltrušaičiu.

    

    

   Naujienlaiškio prenumerata