Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

„Tautiška giesmė“ suvienijo Maskvoje gyvenančius lietuvius

Sukurta 2018.07.06 / Atnaujinta 2018.07.06 21:37
   „Tautiška giesmė“ suvienijo Maskvoje gyvenančius lietuvius
   „Tautiška giesmė“ suvienijo Maskvoje gyvenančius lietuvius
   „Tautiška giesmė“ suvienijo Maskvoje gyvenančius lietuvius

   Liepos 6 dieną, pažymint Valstybės arba Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos ambasadoje Rusijoje surengtas iškilmingas „Tautiškos giesmės“ giedojimas, suvienijęs Maskvoje gyvenančius lietuvius. Su šeimomis atvykę Maskvos lietuvių bendruomenės nariai ir ambasados darbuotojai susikibo už rankų ir įsijungė į viso pasaulio lietuvius vienijančią šimtmečio giesmę.

   Esame vienintelė tauta, kurios valstybės simbolis – himnas – vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį. Ši iniciatyva įrodo, kad Lietuva – tai ne tik Žemės plotelis, bet ir žmonės, kurie jaučiasi vieningi ir kasmet bent kelioms minutėms susiburia kartu pažymėti šią svarbią tradiciją. Tikimasi, kad šių metų iniciatyva sujungė net 4 milijonus lietuvių ir jų draugų, jei ne oficialiuose renginiuose, tai bent širdyse, bei įrodė, kad mūsų yra daugiau, nei manėme, ir kad mes norime būti kartu.

   „Gausus susirinkusiųjų būrys įrodo Maskvoje gyvenančių lietuvių vienybę, o pats vakaras yra įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus“, – sveikindama svečius kalbėjo Lietuvos ambasados Rusijoje įgaliotoji ministrė Irena Valainytė.

   Į šių metų himno giedojimą lietuvius visame pasaulyje kvietė Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei kiti žinomi Lietuvos žmonės. Ši unikali, nuo 2009 metų rengiama Lietuvos himno giedojimo šventė, vienija lietuvius visame pasaulyje ir tampa neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi.

   Naujienlaiškio prenumerata