Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUSIJOS FEDERACIJOJE IR UZBEKISTANO RESPUBLIKAI

Adresas: Borisoglebskij per. 10, 121069 Maskva, Rusija

plačiau »

Tel. +7 495 785 86 05, +7 495 785 86 25 (konsuliniai klausimai)
Faksas +7 495 785 86 00, +7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas Irkutsko srities gubernatoriaus kvietimu rugsėjo 19-23 d. srities įkūrimo 80-ties metų jubiliejaus proga lankysis Irkutske, kur numatyti šventiniai renginiai, bus pristatyta ir Lietuvos kultūra. Vizito metu vyks ambasadoriaus susitikimai su miesto ir srities valdžios, vietos verslo ir lietuvių bendruomenės atstovais, Lietuvos garbės konsule, taip pat ketinama pagerbti politinių tremtinių aukų atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_5421.jpg

Netoli Maskvos esančiame Žukovskio mieste liepos 21 d. atidengta memorialinė lenta žinomam lakūnui bandytojui ir kosmonautui bandytojui – lietuviui Rimantui Stankevičiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
20170711_122319_resized (2).jpg

Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje R. Motuzas liepos 9-12 d. su oficialiu darbo vizitu lankosi ketvirtame pagal dydį Rusijos mieste – Jekaterinburge. Kartu su diplomatinės atstovybės vadovu atvyko ir grupė Lietuvos verslininkų iš tokių įmonių, kaip „Klasco“, „Ecowood“ ir kt. Vienas iš vizito tikslų – didžiausios Rusijos pramonės parodos „Innoprom“ aplankymas ir Lietuvos verslui naudingų kontaktų paieška. Pirmosiomis vizito dienomis ambasadorius, kartu su verslininkais, aplankė lietuviško kapitalo įmonių stendus, susipažino su jų gaminama produkcija, o taip pat susitiko su Jekaterinburgo miesto ir Sverdlovsko srities vadovybe. Susitikimų metu buvo pristatytas Lietuvos ekonominis ir investicinis potencialas, sutarta dėl bendrų projektų 2018 metams, kuomet vyks Lietuvos 100-mečio minėjimo renginiai, diskutuota istorinės atminties įamžinimo klausimais. Ambasadorius taip pat aplankė Jekaterinburge esantį vizų centrą išduodantį Šengeno vizas į Lietuvą, domėjosi centro veikla ir su jo vadovybe aptarė, kaip būtų galima palengvinti vizų gavimo procedūras, norintiems aplankyti Lietuvą. R. Motuzo vizito metu taip pat buvo teikiamos konsulinės paslaugos vietos gyventojams, Lietuvos piliečiams bei kalėjime aplankytas vienas labiausiai ieškomų Lietuvoję nusikaltėlių, R. Zamolskis. Oficialus ambasadoriaus vizitas Jekaterinburge baigiasi šiandien, liepos 12 dieną, kurios metu numatoma aplankyti svarbias Lietuvai istorinės atminties vietas.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
1.jpg

Birželio 12 d. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Rusijos Federacijos prezidentą Vladimirą Putiną ir visus Rusijos žmones dvidešimt septintųjų Rusijos dienos metinių proga, palinkėdama taikos, klestėjimo ir gerovės.

Užsienio politika ir diplomatija »
20170525_144049.jpg

Gegužės 25-27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas su darbo vizitu lankėsi Krasnojarske, Sibire.

Užsienio politika ir diplomatija »
motuzas_04.jpg

Balandžio 21 d. ambasadorius Remigijus Motuzas lankėsi vienoje autoritetingiausių Rusijos aukštojo mokslo institucijų – Maskvos valstybiniame tarptautinių santykių institute (MGIMO). Vizito metu R. Motuzą priėmė instituto rektorius Anatolijus Torkunovas, kuris supažindino ambasadorių su instituto veikla, pasiekimais ir perspektyvomis, o taip pat išreiškė pageidavimą bendradarbiauti  su Lietuvos universitetais. Rektorius taip pat pažymėjo, kad jam malonu, kad daugėja studentų, besidominčių baltistikos ir Baltijos valstybių studijoms, o Lietuvos atstovo apsilankymas institute dar sustiprins  šių studijų poreikį ir svarbą. Ambasadorius padėkojo rektoriui už kvietimą atvykti į MGIMO ir už sudarytas galimybes studentams mokytis lietuvių kalbos, už galimybes susipažinti su Lietuva, jos politiniu, ekonominiu ir socialiniu gyvenimu bei kultūra.  

Užsienio politika ir diplomatija »
uzuojauta.png

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Rusijos žmonėms dėl sprogdinimų Sankt Peterburgo metro, per kuriuos žuvo žmonės ir liko daug sužeistųjų.

Užsienio politika ir diplomatija »
20170126_115532.jpg

2017 m. sausio 26 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su įgaliotąja ministre Irena Valainyte ir kitais ambasados darbuotojais, atsakingais už konsulinius klausimus, lankėsi Lietuvos vizų centre, atidarytame bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju, kompanija „VFS Services LLC“. Vizito metu ambasadorius susipažino su vizų centro veikla, susitiko su jo darbuotojais, domėjosi klientų aptarnavimo sąlygomis. Susitikimo su vizų centro atstovais metu buvo konstatuota, kad glaudus išorės paslaugų teikėjo ir ambasados bendradarbiavimas yra būtinas, siekiant užtikrinti sklandų ir kokybišką vizų centro darbą.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos »
_DSC3395.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 20 dieną pasirašė Rusijos Federacijos ambasados Vilniuje užuojautų knygoje, pagerbdamas vakar Ankaroje tragiškai žuvusio Rusijos ambasadoriaus Turkijoje Andrejaus Karlovo atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_1204 (2).jpg

Gruodžio 9 d. Jurgio Baltrušaičio vidurinė mokykla Maskvoje paminėjo įkūrimo 25-metį, renginį sveikinimo kalba pradėjo mokyklos direktorė Solveiga Valatkaitė, kurios iniciatyvos ir energijos dėka buvo įkurta ir gyvuoja iki šiol ši mokykla.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
20161102_130117_resized_1.jpg

2016 m. lapkričio 2 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas lankėsi Vladimiro mieste, kur pagerbė tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministro, arkivyskupo Mečislovo Reinio (1884-1953) atminimą. Lietuvos Respublikos ambasados Rusijoje iniciatyva, senosiose Vladimiro miesto kapinėse, esančiose šalia „Vladimirskij Central“ kalėjimo buvo surengtas simbolinis renovuoto paminklinio memorialo, skirto M. Reiniui ir kitiems žinomiems lenkų, ukrainiečių, estų ir japonų politiniams kaliniams atminti, atidengimas. Atstovybės kvietimu, memorialo atidengimo ceremonijoje apsilankė gana gausus būrys vietos valdžios atstovų, miestelėnų bei užsienio diplomatų – pasibaigus bendrai, katalikų kunigo skaitomai, maldai, įvyko politinių represijų aukų pagerbimo ceremonija – R. Motuzas kartu su Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir Japonijos ambasadų atstovais prie memorialo padėjo gėlių ir uždegė žvakeles.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_0440.JPG

Spalio 30-ąją – Sovietinių politinių represijų aukų atminimo dieną – ambasadorius Remigijus Motuzas su sutuoktine ir ambasados darbuotojais dalyvavo Memorialinio mokslo iš švietimo centro ,,Butovas“ organizuotoje akcijoje „Mūsų atminties balsas.“ Butovo poligone ambasadorius kartu su Rusijos nevyriausybinių organizacijų atstovais, nukentėjusiųjų giminaičiais, užsienio valstybių diplomatais skaitė nužudytųjų pavardes, paminėjo ir lietuvius, kurių čia buvo nužudyta ir palaidota bendroje duobėje per 600.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_0288.JPG

Spalio 29-ąją Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su kitų ES valstybių ambasadoriais ir diplomatais dalyvavo Tarptautinės organizacijos ,,Memorial“ organizuotoje akcijoje ,,Vardų grąžinimas“. Šios akcijos metu Maskvoje, prie Soloveckij akmens, viena po kitos buvo skaitomos sovietinio teroro aukų pavardės. R. Motuzas kartu su kitais diplomatais pagerbė nužudytuosius tylos minute ir padėjo gėlių ant paminklinio akmens.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_0033.JPG

„Rusijos sprendimas pripažinti nepriklausomą Lietuvos Respubliką bei užmegzti diplomatinius santykius nebuvo netikėtas. Tuo metu atgimstanti Rusija, su Borisu Jelcinu priešakyje, buvo aktyvi mūsų demokratinio judėjimo, prasidėjusio  dar 1988 metais, sąjungininkė,“ –  spalio 11 d. Lietuvos ambasadoje Maskvoje vykusio Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio minėjime sakė ambasadorius Remigijus Motuzas. Savo sveikinimo kalboje ambasadorius pabrėžė, kad „iškilūs Rusijos visuomenės veikėjai, kalbėdami apie tą laikotarpį, džiaugsmingai prisimena, kad tai buvo nepaprastas laiko tarpsnis, ypatingos dienos bei pripažįsta, kad išsivadavimo procesai Lietuvoje įtakojo ir liberalaus demokratinio judėjimo Rusijoje pradžią.“

Užsienio politika ir diplomatija »
3.jpg

2016 m. rugsėjo 27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas su privačiu vienos dienos vizitu lankėsi Vladimiro mieste. Vizito metu atstovybės vadovas aplankė vienintelę miesto Šv. Mergelės Marijos šventojo rožinio katalikų bažnyčią, susitiko su šventovės klebonu, tėvu Sergejumi, bei uždegė žvakę prie bažnyčioje esančios atminimo lentos, skirtos tarpukario Lietuvos užsienio ministro ir tikėjimo kankinio, kunigo Mečislovo Reinio (1884-1953) atminimui.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata