Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos skelbia konkursą 2024 metų Baltų apdovanojimui gauti

Sukurta 2024.04.03 / Atnaujinta 2024.04.19 10:22
  Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos skelbia konkursą 2024 metų Baltų apdovanojimui gauti

  Nuo 2018 m. teikiamu Baltų apdovanojimu kasmet įvertinami pasiekimai ir indėlis šiose srityse:  lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą bei turizmą. Baltų apdovanojimo taisyklės numato, kad jis gali būti teikiamas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

  Kandidatūras apdovanojimui galima teikti iki 2024 m. gegužės 19 d.

  Sprendimas dėl Baltų apdovanojimo laimėtojo bus priimtas jungtinės komisijos, kurią sudaro abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų atstovai ir kalbotyros, literatūros bei istorijos ekspertai.

  Baltų apdovanojimo laimėtojas bus paskelbtas 2024 m. rudenį. Apdovanojimą – 5000 eurų, kuriuos lygiomis dalimis skiria abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijos – įteiks Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Rygoje surengtoje ceremonijoje.

  Pirmasis Baltų apdovanojimas simboliškai paskirtas 2018 metais, kai Lietuva ir Latvija šventė savo šimtmečius, jį gavo kalbininkė profesorė Laimutė Baluodė. 2019 m. apdovanotas Alvydas Butkus, 2020 m. apdovanojimas įteiktas Alberts Sarkanis, 2021 m. apdovanojimą gavo Regina Kvašytė, 2022 m. apdovanota Dace Meiere, 2023 m. apdovanojimas buvo įteiktas Latvijos universiteto profesoriui Edmundui Trumpai.

  Paraiškos forma kartu su kandidato iš Lietuvos gyvenimo aprašymu anglų kalba turi būti pateikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu [email protected] arba paštu adresu J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius su nuoroda „Baltų apdovanojimas“. Kandidatai iš Latvijos tokius pat dokumentus pateikia Latvijos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu [email protected]  arba paštu anglų kalba: The Ministry of Foreign Affairs of Latvia, K. Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395 su nuoroda “Balts’ Award”.

  Daugiau informacijos teirautis Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje elektroniniu paštu [email protected] ar telefonu +370 63005962 arba Latvijos Užsienio reikalų ministerijoje elektroniniu paštu [email protected] ar telefonu +371 6 7016 201.

  Baltų apdovanojimo taisyklės (anglų k.)

  Paraiškos forma