Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos R. Ališauskas įteikė skiriamuosius raštus

Sukurta 2023.10.09 / Atnaujinta 2023.10.10 12:12
  Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos R. Ališauskas įteikė skiriamuosius raštus

  Spalio 9 dieną Ženevoje Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Raimondas Ališauskas susitiko su šios organizacijos Generaline direktore dr. Ngozi Okonjo-Iweala ir įteikė skiriamuosius raštus. 

  Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos prioritetai, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) aktualijos ir pasirengimas PPO ministrų konferencijai MC13. Lietuvos nuolatinis atstovas kartu su Generaline direktore pasmerkė pastarųjų dienų teroristinius išpuolius Izraelyje ir išreiškė viltį, kad tarptautinės bendruomenės dėmesys nesumenks Rusijos agresijos prieš Ukrainą atžvilgiu.

  R. Ališauskas pabrėžė PPO reformos svarbą siekiant išlaikyti pasaulio prekybos sistemos stabilumą ir PPO efektyvumą – akcentavo būtinybę organizacijai modernizuotis ir kurti naujas prekybos taisykles, kurios padėtų spręsti tokias problemas kaip tarptautinę prekybą iškraipančios pramoninės subsidijos. Lietuvos diplomatas pabrėžė, jog PPO turi padėti vystytis skaitmeninei prekybai,  o moratoriumo dėl elektroninio perdavimo muitų pratęsimas yra būtinas PPO MC13 rezultatas.

  Dr. Ngozi Okonjo-Iweala sakė, kad vertina Lietuvos indėlį stiprinant PPO, remiant daugiašališkumą ir tarptautinės prekybos sistemą. PPO Generalinė direktorė sutiko, kad PPO ir tarptautinių prekybos taisyklių modernizavimas yra prioritetas, ji deda daug asmeninių pastangų, jog PPO išliktų aktuali ir reikalinga organizacija, o MC13 būtų sėkmė. Ji taip pat pabrėžė pasirengimą tęsti tolimesnį glaudų bendradarbiavimą su Lietuva.

  Pasaulio prekybos organizacija įkurta 1995 m., beveik visa tarptautinė prekyba vyksta pagal PPO susitarimų taisykles. Lietuva yra šios organizacijos narė nuo 2001 m. Mūsų šalies ekonomika yra stipriai priklausoma nuo tarptautinės prekybos. Lietuvos narystė PPO palengvina prekybinių ginčų sprendimą, padeda atverti eksporto rinkas Lietuvos įmonėms.