Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Madride surengta M. Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis 2“ peržiūra

Sukurta 2022.10.27 / Atnaujinta 2022.10.27 15:30
   Madride surengta M. Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis 2“ peržiūra
   Madride surengta M. Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis 2“ peržiūra

   Spalio 25 dieną Lietuvos ambasada Ispanijoje, bendradarbiaudama su Madrido miesto savivaldybe ir Ukrainos ambasada Ispanijoje, surengė Lietuvos režisieriaus ir kultūros antropologo Manto Kvedaravičiaus paskutinio dokumentinio filmo „Mariupolis 2“ peržiūrą.

   Pristatydama filmą, Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem kvietė žiūrovus režisieriaus akimis pažvelgti į bombarduojamo Mariupolio miesto kasdienybę, ukrainiečių gyvenimą, nepaisant vykstančių karo veiksmų, bei paragino toliau  visomis jėgomis palaikyti Ukrainos kovą už laisvę ir demokratiją Europoje.

   Ukrainos ambasadorius Ispanijoje Serhii Pohoreltsev dėkojo už Lietuvos, Ispanijos ir visų demokratinių šalių paramą Ukrainai, pabrėždamas būtinybę ją tęsti ir toliau, bei akcentavo, kad ypač svarbu tinkamai nušviesti situaciją Ukrainoje ir kovoti su platinama dezinformacija.

   Režisierius M. Kvedaravičius, jam filmuojant Rusijos naikinamo Mariupolio miesto kronikas, buvo nužudytas rusų karių. Šias metais vykusiame 75-ajame tarptautiniame Kanų festivalyje filmas buvo apdovanotas specialiuoju dokumentinio filmo prizu.